Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Rzemieślnicy świętowali. Niech im się po prostu wiedzie!

› Społeczeństwo ponad rok temu    3.05.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
W Borku Wlkp. swoje święto obchodzą dziś rzemieślnicyW Borku Wlkp. swoje święto obchodzą dziś rzemieślnicy fot. A. Fajczyk

Boreccy rzemieślnicy od kilkudziesięciu lat świętują 3 maja, kiedy w Polsce obchodzone jest święto narodowe z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a kościół katolicki obchodzi święto Maryi Królowej Polski. W sanktuarium na Zdzieżu w Borku odbyła się dziś msza św. dziękczynna w intencji żywych i zmarłych rzemieślników, a także z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla zrzeszonych w boreckim oddziale Cechu Rzemiosł Różnych.

Odprawiający nabożeństwo ks. Daniel Litkowski zauważył, że zawodom rzemieślniczym może towarzyszyć myśl „Umrzeć dla siebie, a żyć dla innych”. - Umieranie dla siebie, a życie dla innych - tym dla rzemieślników jest uczciwa praca, sprawiedliwe rozliczanie z państwem, dobrze wykonana praca tak aby klient był zadowolony - powiedział proboszcz boreckiej parafii.

Później boreccy wytwórcy, a także zaproszeni goście - przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych z Gostynia i ościennych gmin spotkali się na uroczystości w restauracji Rida. Wśród obecnych był także burmistrz Borku Marek Rożek. Z okazji święta złożył życzenia rzemieślnikom i ich rodzinom: zdrowia, sukcesów zawodowych i szczęścia rodzinnego. - Niech się po prostu państwu wiedzie! - powiedział.

Początkowo nie wiedziały, co się dzieje, zaskoczone radosnym powitaniem - kto i dlaczego? Czytaj TUTAJ

ZOBACZ, co z gostyńskimi nauczycielami po reformie? 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!