Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rzucił rower, krzykiem odstraszył psa. Było już za późno

› Wypadki miesiąc temu    5.10.2020
Redakcja
komentarzy 43 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Mieszkańcy zaatakowani przez psaGostyń. Mieszkańcy zaatakowani przez psa fot. Arch. prywatne

To miał być miły i aktywnie spędzony dzień. Pan Tomasz z żoną Anią wykupili bilety na pociąg, przygotowali rowery i wyruszyli w drogę z Gostynia do Leszna. Do celu nie dotarli, bo zaatakował ich pies. Nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala. Dziś nie jest w stanie przypomnieć sobie, co tak naprawdę się stało. Pan Tomasz przestrzega rowerzystów - zakładajcie kaski!

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

Tomasz Karolewicz, mieszkaniec Gostynia, 20 września razem z żoną wykupił bilety na pociąg relacji Leszno-Poznań i zaplanował weekend na rowerach. Mieli nimi dotrzeć do Leszna, a później pociągiem do Poznania i na dwóch kołach zwiedzić miasto. - Ania pierwszy raz miała skorzystać z przejazdu razem z rowerami koleją. Miała to być dobra zabawa, bo dla niej to początek przygody z rowerami. Planowana wycieczka przerodziła się w horror - opisuje.

Małżeństwo wyruszyło wcześnie rano. Po przejechaniu niespełna 12 kilometrów, w miejscowości Stary Belęcin zauważyli za zakrętem psa w typie owczarka. Był gotowy do ataku. - Jestem już doświadczony w rowerowych wypadach i wiem, kiedy pies chce zaatakować, a kiedy tylko podlecieć i podgonić. Ten ewidentnie „wyrwał” w naszą stronę. (...) Ruszyłem prosto na niego, żeby go wystraszyć, bo wiedziałem, że to powinno dać czas na ucieczkę. Mój plan legł w gruzach, gdyż pies wystraszony moim manewrem nawrócił się i zaatakował jadącą za mną żonę - opisuje mężczyzna.

Małżeństwo nie wie, co tak dokładnie się stało. Pan Tomasz usłyszał potężny hałas, a po obejrzeniu się zobaczył leżącą bezwładnie żonę. - W tej chwili adrenalina zagrała, rzucając rower na bok odstraszyłem krzykiem psa, który uciekł. Byłem oszołomiony widokiem poważnych ran i nieprzytomnej żony - mówi dalej. Nie wie, czy pies zablokował jej dalszą drogę. Śladów ugryzienie na ciele kobiety nie znaleziono. Pani Ania trafiła do szpitala w Lesznie. Po przybyciu na miejsce policji, do psa nikt z mieszkańców się nie przyznał. Nasz rozmówca zaznacza, że zwierzę nie wyglądało na bezpańskie. 

Pan Tomasz swoją historię opowiada, aby przestrzec rowerzystów.

- Moja żona jechała w swoim pierwszym, nowym, pięknym kasku. Nawet nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby w tym dniu Ania go nie miała. Mogę spokojnie powiedzieć, że kask uratował ją przed kalectwem lub śmiercią. Jeździsz na rowerze? Zakładaj kask! Nigdy nie przewidzisz, kiedy uratuje ci życie. Jeszcze jedna ważna uwaga dla rowerzystów - jeśli posiadacie okulary korekcyjne, to jeśli w nich musicie jechać, to naprawdę nie wkładajcie ich za pasek kasku. Dlaczego? Ania założyła okulary właśnie w błędny sposób i jeszcze dodatkowo za opaskę na głowę. W czasie uderzenia - oprawki i same szkła nie miały gdzie się w miarę bezpiecznie pokruszyć i spowodowały potężne uszkodzenia okolic oka - mówi.

Teraz mieszkanka Gostynia jest w trackie bolesnego leczenia, wyszła ze szpitala. Ma złamanie kości śródręcza, stłuczone lewe biodro, ranę na kolanie i prawie 20 szwów na twarzy. Ponadto wstrząs mózgu i tzw. niepamięć wsteczną. Nie pamięta momentu wypadku, ledwo przypomina sobie pierwsze miejscowości na rowerowej trasie, kojarzy zaledwie dojazd do Siemowa.

UWAGA!

Kojarzysz psa w typie owczarka (biszkoptowy, długie włosy, rasa mieszana, widoczna czarna obwódka wokół pyska), który porusza się po miejscowościach Nowy Belęcin/Stary Belęcin? Daj znać. Leszczyńska policja poszukuje jego właściciela.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (45)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anna
miesiąc temu ocena: 50%  45
A w mieście psy żra ludzi w mieszkaniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ galacticos
miesiąc temu ocena: 50%  44
Trzeba mieć przy sobie narzędzie ochrony w tym przypadku nóż albo cokolwiek i bronimy się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
miesiąc temu ocena: 28%  43
Rozumiem, że pan mąż jest wybitnym behawiorystą, bo on wiedział, że pies chce zaatakować.... Winien wypadku jest mąż, bo on zaatakował psa jadąc na niego, a wystraszone zwierzę na oślep uciekało i wpadło w rower pani, która pewnie dokładnie wie co się stało, ale przecież nie powie, bo mąż by na durnia wyszedł. Poza tym skoro taki doświadczony, to dlaczego bez kasku jechali??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
miesiąc temu ocena: 67%  42
Dokładnie. Kto jedzie na psa... wiadomo, ze zwierze zaatakuje gdy czuje zagrożenie od obcego człowieka. Bohater przejechał, a żona poniosła konsekwencje... skoro pies nie ugryzł mimo strachu znaczy ze przestraszył się i pewnie w panice wpadł pod rower tej kobiety
~ ...
miesiąc temu ocena: 100%  41
Pani Ewo. WYRAŹNIE napisane jest, że żona tego pana MIAŁA kask na głowie. Czytać należy ze zrozumieniem. To raz. A dwa. Była pani świadkiem tego zdarzenia i widziała pani, że pies wystraszył się ataku tego pana? Pies mógł być agresywny, ale w tym przypadku nie winiłabym ani tego pana, ani psa, a właściciela tego czworonoga. Nieładnie jest kogoś osądzać wedle własnego widzimisię.
~ Robert
miesiąc temu ocena: 100%  40
jesteś popierdolona
~ Mmm
miesiąc temu 39
Wstrząśnienie mózgu jak już
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sg1
miesiąc temu ocena: 100%  38
Za zachowanie psa odpowiedzialny jest opiekun. Pani Ania która przewróciła się na rowerze też ma psa, więc komentarze w stylu uśpić wszystkie psy to świadczą o osobach, które piszą takie bzdety. Pani Aniu życzę szybkiego powrotu do zdrowia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tom
miesiąc temu ocena: 54%  37
Nie znoszę psów.jak widzę jak ludzie podniecają się psami to szlak mnie trafia.chodniki piaskownice posrane.brak słów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anetta
miesiąc temu ocena: 57%  36
Ja też pies stał się ważniejszy od człowieka do czego świat doszedł
~ Pikuś
miesiąc temu ocena: 71%  35
Ja nie cierpię debili
~ Jerzy
miesiąc temu ocena: 42%  34
To jest pies zwierzę w takiej sytuacji powinien człowiek wiedzieć jak się zachować a co Robić Eby pies nie zaatakował? Stanąć w miejscu polecam na prawdę działa...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
miesiąc temu ocena: 92%  33
Niech Pan powie dziecku które goni pies żeby stało w miejscu. Psy powinny być pozamykane albo na smyczy.
~ Jurek
miesiąc temu ocena: 93%  32
Niech właściciel psa przy Jesionowej w Piaskach,owczarka niemieckiego pomysli i zrobi cos z tym psem bo kiedys stanie się nieszczęscie. Obok kubłów na śmieci ten pies wyskoczy i będzie za późno. Dorośli boją się,a co dopiero dzieci idace ze szkoły. Na Dębowej tez złośliwy pies,który tak ujada a płot niski. Ludzie ,właściciele czworonogów myślcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miguel
miesiąc temu ocena: 75%  31
W Bylęcinie tu szkoły gospodarz ma silosy chyba na zboże.Zawracałem przy jego stajni to gonił za moim samochodem z kosą.Chyba jest gorszy od tego psa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyniaka
miesiąc temu ocena: 13%  30
Od kiedy jezdza pociągi z Gostynia do Leszna?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kibic
miesiąc temu ocena: 100%  29
Szkoła była zamknięta?
~ Redakcja
miesiąc temu ocena: 90%  28
Prosimy przeczytać dokładnie artykuł: "(...) razem z żoną wykupił bilety na pociąg relacji Leszno-Poznań i zaplanował weekend na rowerach. Mieli nimi dotrzeć do Leszna, a później pociągiem do Poznania".
~ 111
miesiąc temu ocena: 71%  27
Przecież pies nie zaatakował tej Pani, tylko gonił rower, Pani się po prostu nieszczęśliwie przewróciła, to po co tyle nienawiści w komentarzach?? Winien jest opiekun a nie pies teraz widać dlaczego jest tyle okrucieństwa wobec psów a przede wszystkim kotów, to jest STRASZNE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
miesiąc temu ocena: 24%  26
Do uśpienia wszystkie psy!!
~ Adam
miesiąc temu ocena: 73%  25
Po pierwsze: nikt nie jest WŁAŚCICIELEM żadnego zwierzęcia, jesteśmy tylko ich opiekunami, po drugie: za agresję zwierzęcia odpowiada tylko i wyłącznie jego opiekun, po trzecie: Ci którzy są za usypianiem Bogu ducha winnych zwierząt, powinni przeczytać co napisali, i kto jest gorszy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kibic
miesiąc temu ocena: 62%  24
Następny, dla którego zwierze ważniejsze niż człowiek.
~ Jola
miesiąc temu ocena: 100%  23
Mam psa nigdy nie chodzi bez smyczy a jak biegamy to razem powinno sie karać wlascicieli którzy puszczają je samopas każdy zna swego psa i wie czy stac go na ucieczke
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eh
miesiąc temu ocena: 50%  22
Akurat w całym belęcinie czy to nowy czy stary psy biegaja po ulicach, zapraszam na czepiec.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mysliwy
miesiąc temu ocena: 38%  21
Dajcie znać myśliwym to z pocałowaniem reki odstrzela kilka takich wiejskich szczekających piesków. Boom boom i się skończy. Prawo powinno zezwolić na odstrzelenie każdego psa który ucieknie z posesji właściciela bądź znajduje się w miejscu publicznym. Bez względu na rasę, właściciela itp. Przy okazji trochę obsranych chodników było by mniej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Meee
miesiąc temu ocena: 63%  20
Ciebie powinni odstrzelic
~ ttnfk
miesiąc temu ocena: 67%  19
przy okazji jeszcze tobie nich też kule miedzy oczy
~ Jan
miesiąc temu ocena: 75%  18
Dokładnie!
~ 124
miesiąc temu ocena: 77%  17
No i odstrzał myśliwych, którzy jak widać zabijają tylko dla przyjemności, za taką wypowiedź powinni Cię wyrzucić bo jesteś niebezpieczny
~ kolarz
miesiąc temu ocena: 57%  16
polecam taktykę kolarzy - twarde buty, klocki i jak biegnie taki szczur w peleton to kop bez wahania, taki pies jest niebezpieczny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Izabela
miesiąc temu ocena: 93%  15
Pani Aniu, szybkiego powrotu do zdrowia... A co do psów... To tylko właściciel odpowiada za takie tragedie... Sama posiadam cudownego psa rasy labrador i jest kochany i przyjazny ale nigdy nie wiadomo jak się zachowa wobec obcych. Szanujmy tych, którzy się boją psów i wychodząc poza swój dom każdy pupil powinien być pod nadzorem właściciela...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Basia
miesiąc temu ocena: 78%  14
Często biegam i bardzo boje się psów, niestety widać je często biegające po polach i ulicach. Siemowo - blisko koni, proszę uważać na dużego psa!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
miesiąc temu ocena: 22%  13
PiS daje większe prawa dla psa a bezmózgi na nich głosują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
miesiąc temu ocena: 50%  12
Dużo zdrowia, dziękuję za wskazówki!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nicki
miesiąc temu ocena: 100%  11
Ręce opadają w gminie Krzemieniewo to pies ma większe prawa niż człowiek co zrobić przykro mi pani bo niestety zostanie sama z trauma i bólem. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia bo normalnie po staremu już nie będzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bojesie
miesiąc temu ocena: 93%  10
Jak widzę wolno biegające psy to mnie krew zalewa a jak słyszę tekst ze o n nic nie Zrobi to się we mnie gotuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
miesiąc temu 9
Też tak mam.
~ [...]dogs
miesiąc temu ocena: 38%  8
[...] wasze pieski, każdy kto ma psa bez kagańca powinien być zaraz uśpiony to by się nauczyli ci psiarze tffuuuuu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12345
miesiąc temu ocena: 50%  7
Ciebie uspic
~ fghdf
miesiąc temu ocena: 50%  6
ciebie powinni uśpić od razu
~ Ed
miesiąc temu ocena: 47%  5
Cholerne psy, zawsze mam przy sobie gaz i nóż
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 0975
miesiąc temu ocena: 67%  4
Idz Sie leczyc psycholu
~ 123
miesiąc temu ocena: 64%  3
Czyli jesteś niebezpieczny, dla ludzi też
~ .....
miesiąc temu ocena: 25%  2
A ten pies cały biszkoptowy czy Na białym?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
miesiąc temu ocena: 93%  1
Niech każdy pilnuje swoich burków bo na wsiach to chyba zapominają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji