Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Są nowe władze osiedlowe i kolejne wyzwania

› Społeczeństwo ponad rok temu    19.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Osiedle Pożegowo w Gostyniu jest już po wyborach nowych władz. W poniedziałkowy wieczór ukonstytuowała się nowa rada, której przewodniczącym - na kolejną kadencję - został Karol Stefaniak.

Zebranie wyborcze, któremu przewodniczył radny Henryk Urbaniak, odbyło się w jednej z sal gostyńskiej „Piątki”. Przyszło ponad 70 osób.

Przez ostatnie 4 lata przewodniczącym rady osiedla Pożegowo był Karol Stefaniak, który na zebraniu wyborczym przedstawił mieszkańcom sprawozdanie z pracy rady oraz zarządu Pożegowa. Głównie skupił się na inwestycjach, jakie zostały wykonane w ciągu minionej kadencji na gostyńskim osiedlu. Powstało kilka nowych dróg wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem, przebudowano i zbudowano nowe chodniki, zostały wyremontowane przejścia dla pieszych pomiędzy ulicami.

ZOBACZ jak w wyborach sołeckich głosowali mieszkańcy Rębowa? - KLIK

- Rada osiedla uczestniczyła w corocznym biegu Nasza Dycha, wspierała inicjatywę finansowo. Odbyły się 4 pikniki rodzinne, a także na zakończenie lata - mówił Karol Stefaniak. Wyjaśnił zainteresowanym, że festynowych imprez rada osiedla nie jest wstanie zorganizować więcej w ciągu roku ze względu na niski budżet, który wynosi nieco ponad 5 tys. zł.

Karol Stefaniak minioną kadencję uznał za udaną. - Ponad 10 milionów z gminnego budżetu wydaliśmy na zadania, wykonane na osiedlu. Myślę, że sporo zrobiliśmy, zwłaszcza pod kątem dróg na nowej części osiedla - powiedział Karol Stefaniak. - Przed nową radą osiedlową kolejne lata i kolejne wyzwania, które zostaną pozytywnie zrealizowane. Priorytetem jest słuchanie mieszkańców - dodał.

W głosowaniu, podczas wyboru nowej rady osiedla, wzięło udział niewiele ponad 2% uprawnionych mieszkańców. Na 3 564 osób, do urn podeszło 73 głosujących. Zgodnie ze statutem w Radzie Osiedla Pożegowo może działać 15 członków. Mieszkańcy wybierali skład z 16 zgłoszonych kandydatów.

Ostatecznie do rady weszli: Wiesława Masztalerz, Tomasz Organiszczak, Wiktor Owczarski, Karol Stefaniak, Bogdan Kordus, Lucyna Przybył, Henryk Rajewski, Monika Bielka, Małgorzata Hoska, Jarosław Juskowiak, Krzysztof Wojtkowiak, Mateusz Glura, a także Marek Kenig, Elżbieta Muszyńska. Najmniej głosów otrzymał Wojciech Owczarski.

Po zakończeniu zebrania wyborczego, Rada Osiedla Pożegowo zebrała się ukonstytuowała. Wybrano przewodniczącego. Tę funkcję przez kolejną kadencję będzie pełnił Karol Stefaniak, zastępcą wybrano Krzysztofa Wojtkowiaka. Oprócz nich w zarządzie znaleźli się: Małgorzata Hoska, Monika Bielka, Marek Kenig, Wiesława Masztalerz i Lucyna Przybył.

Do głównych zadań rady na najbliższe 5 lat należy kontynuacja budowy nowych dróg wraz z kanalizacją i oświetleniem. W sumie ma ich powstać 9. Ważnym zadaniem jest też budowa boiska w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu oraz przebudowa samego budynku szkolnego. - To największe nasze wyzwanie, ale tu są potrzebne też środki zewnętrzne, bo to inwestycja bardzo kosztowna. Mam na to pomysł, ale... jestem pełen optymizmu! Współpracując z urzędnikami i burmistrzem jestem pewien, że możemy to zrealizować - zaznaczył Karol Stefaniak.

Jakie będzie rondo przy ul. Poznańskiej w Gostyniu? - KLIK

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Gosciu
  ponad rok temu 5
  Gratulacje dla calej Rady
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dofinansowanie Pożegowa
  ponad rok temu 4
  Czy inwestowanie w Pożegowo jest tak duże, bo na czele rady osiedla jest radn gminy i z ugrupowania Burmistrza Kulaka. Robi się i wygrywa. Wygrywa i robi. Co z drogami w obszarach innych radnych?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dofinansowanie Pożegowa
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Czy inwestowanie w Pożegowo jest tak intensywne w ostatnich latach, dlatego, że osiedla radą kieruje radny gminy i z ugrupowania Burmistrza Kulaka? Robi się tam, potem wygrywają. Wygrywają i robią.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xxx
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Mieszkam na Pozegowie a o wyborach nie słyszałam. Kiepsko nagłośnione. A szkoda bo chętnie bym poszła zagłosować. Z tego co się dowiedziałam to niby jakieś ulotki były? Ale jak widać nie wszędzie. Może następnym razem bardziej trzeba naglosnic to może i frekwencja byłaby wieksza?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu 1
  Brawo brawo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji