Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Są trzy nazwiska na "giełdzie" do dyrektorskiego fotela

› Społeczeństwo ponad rok temu    9.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Wydaje się, że ktoś z trójki: Sebastian Nowak, Paweł Powicki i Wojciech Czemplik ma największe szanse na zostanie nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w PiaskachPiaski. Wydaje się, że ktoś z trójki: Sebastian Nowak, Paweł Powicki i Wojciech Czemplik ma największe szanse na zostanie nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach fot. Fotomontaż

Prawdopodobnie po 31 stycznia tego roku będziemy znali nazwisko nowego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach. Od 18 grudnia do czasu wyboru nowego „menadżera” jego obowiązki pełni zastępca dyrektora, Paweł Powicki. Jest on jednocześnie jedną z trzech osób, których nazwiska najczęściej przewijają się w kontekście zajęcia dyrektorskiego fotela na stałe. Paweł Powicki pracuje w GOK-u od 1989 roku, wicedyrektorem jest od 1,5 roku. Jednocześnie zajmuje stanowisko instruktora do spraw środowiskowych i plastyki.  

– Jeszcze nie wiem, czy będę kandydował, być może tak. Muszę rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Nie jestem przekonany do końca, czy [jako dyrektor - przyp. red.] będę mógł robić to, co tak naprawdę lubię i będę miał czas na realizowanie swoich pasji związanych z zajęciami z dziećmi. Co prawda, do tej pory byłem zastępcą i też jakąś część obowiązków administracyjnych była na mnie nałożona – komentuje Paweł Powicki. 

Drugą osobą, która funkcjonuje na „dyrektorskiej giełdzie” jest Sebastian Nowak, od samego początku swojej pracy w piaskowskim samorządzie, czyli od 2001 roku odpowiedzialny w gminie za promocję.

– Zastanawiam się nad taką możliwością, ale biorę ją pod uwagę – odpowiada Sebastian Nowak zapytany, czyli będzie ubiegał się o stanowisko dyrektora ośrodka kultury.

Przy okazji rozmów na temat „przejęcia sterów” GOK-u w Piaskach po odejściu Jana Nawrota od lat pada także jedno nazwisko: Wojciecha Czemplika, muzyka i dyrektora artystycznego Festiwalu Musica Sacromontana. W tym przypadku, jak najbardziej trafne okazało się powiedzenie, że „w każdej plotce jest ziarenko prawdy”, gdyż W. Czemplik złożył już dokumenty w konkursie.

– Jestem lokalnie związany i obserwuję od wielu lat życie kulturalne Piasków i okolicy. Nie ukrywam, że mam parę ciekawych, nie powiem, że rewolucyjnych, ale fajnych pomysłów. Nie chciałbym ich jednak na razie zdradzać. To, czego mi najbardziej brakuje i o tym rozmawiałem już od lat ze wszystkim dyrektorami to, że młodzież i dorośli nie mają, gdzie grać. Trzeba stworzyć im takie miejsce, żeby się te zespoły mogły rozwinąć. A warunki, są ku temu sprzyjające, bo sam ośrodek w Piaskach jest to miejsce działające inspirująco. Ma duży potencjał – mówi Wojciech Czemplik.

Oczywiście do walki o stanowisko dyrektora piaskowskiego GOK-u mogą stanąć też inne osoby, spoza podanej "listy". Za ponad 3 tygodnie powinniśmy znać rozstrzygnięcie konkursu. 

Oni już zaczęli grać z Wielką Orkiestrą

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Radny z Piasków
ponad rok temu ocena: 57%  6
No to dorwała się rodzinka Nowaka i składa peany. Czemplik równy mądry, równy Obywatel, nie wywyższa się i nie wpada w samouwielbienie, tak jak pyszałek Nowak, co można już po jego minie poznać. Ile on już stanowisk przeleciał. Jak jest taki dobry ? WSTYD.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ luk
ponad rok temu ocena: 20%  5
Znam Pana Nowaka, szerokie horyzonty, wiele pomysłów, elokwencja. Krytykuje ten, kto nie zna. Nadaje się na takie stanowisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
ponad rok temu ocena: 60%  4
Albo sacromontana albo GOK. Specjalnie długa wypowiedz czemplika i ucięta bez składu i ładu Nowaka? Bardzo dobrego polonisty i wychowawcy wielu młodych ludzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ X_xx
ponad rok temu ocena: 75%  3
Pan Czemplik ozdpowiednia osoba wysoka kultura i światowy poziom co do Pana Powickiego mam watpliwości udostępnia nie odpowiednie filmy na internecie których nie powinien udostępniac człowiek ubiegajacy sie o takie stanowisko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dorota
ponad rok temu ocena: 80%  2
Popieram wypowiedż poprzednika
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ radny
ponad rok temu ocena: 79%  1
Super Czemplik, startuj, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Natomiast Sebastian Nowak karierowicz, szwagier Starosty Roberta Marcinkowskiego. Swojego z rodziny znów patrzą wsadzić na stołek.ŻENADA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji