Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Samobójstwo w szpitalu. Pielęgniarka znalazła ciało

› Aktualności ponad rok temu    16.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Gostyń. Pacjent popełnił samobójstwo w szpitaluGostyń. Pacjent popełnił samobójstwo w szpitalu fot. fotomontaż Z. Pacanowski/M. Mruk

Chociaż personel był na miejscu, pacjent najprawdopodobniej wykorzystał moment, kiedy pielęgniarka udała się na obchód. Odebrał sobie życie w toalecie. Sprawą zajęła się gostyńska prokuratura.

Dramat na oddziale chirurgii ogólnej gostyńskiej lecznicy rozegrał się 12 lipca, we wczesnych godzinach rannych. Kilka dni wcześniej na oddział został przyjęty mężczyzna z gm. Borek, uskarżający się na dolegliwości, związane z bólem brzucha. Przywiózł go brat.

- Przeprowadzone badania lekarskie nie wykazały żadnych stanów chorobowych - informuje Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W piątek rano ciało tego pacjenta znalazła w toalecie jedna z pielęgniarek. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna odebrał sobie życie. Sprawą zajęła się gostyńska prokuratura, która wszczęła postępowanie wyjaśniające okoliczności, w jakich mogło dojść do samobójstwa 54-letniego mieszkańca gm. Borek.

Personel pracował, jak zwykle. Pielęgniarka z oddziału udała się na poranny obchód. Pacjent najprawdopodobniej to wykorzystał i wtedy poszedł do toalety. - Kiedy pielęgniarka wróciła, zauważyła, że mężczyzny nie ma w łóżku i zaczęły sie poszukiwania - informuje o wstępnych ustaleniach rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Ciało mężczyzny znaleziono w ubikacji, wezwano służby. Ciało zabezpieczyła prokuratura. Wczoraj po południu przeprowadzona została sekcja zwłok, która wykazała, że przyczyną zgonu pacjenta było samobójcze powieszenie. - Nie ma w tym zdarzeniu żadnych podejrzeń, wskazujących na udział osób trzecich. Sekcja zwłok - podobnie jak wcześniejsze badania lekarskie - nie wykazała żadnych poważnych zmian chorobowych u mężczyzny - tłumaczy prokurator Smętkowski.

Trwają czynności, które mają wyjaśnić okoliczności zdarzenia i ustalić co lub kto skłonił pacjenta do samobójstwa - z art. 151 KK  - "kto za namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Prokurator Michał Smętkowski daje do zrozumienia, że prokuratura ma pewnie podejrzenia. - Jeszcze za wcześnie, aby je ujawniać – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Policyjny pościg za nastolatkiem - KLIK

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!