Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Scenariusz festiwalu zmieniał się kilka razy

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    19.10.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel“. Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel“.  fot. BPMiG Gostyń

Część zaplanowanego programu odbędzie się "w bezpieczniejszym czasie". Resztę udało się zorganizować w reżimie sanitarnym, częściowo on-line. Od czwartku do soboty (17 października) w Gostyniu odbywał się Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel“.

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

Ze względu na narzucone odgórnie restrykcje, nie mógł jednak odbyć się na szeroką skalę. Jak mówią organizatorzy - scenariusz wydarzenia był kilkakrotnie zmieniany, a w grę wchodziły różne rozwiązania. - Ostatecznie zdecydowaliśmy się, żeby przeprowadzić festiwal w formule mieszanej, czyli spotkania na żywo z ograniczoną ilością publiczności, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i spotkania wirtualne - mówi Przemysław Pawlak, dyrektor gostyńskiej biblioteki, która była jednym z organizatorów wydarzenia. 

Pierwszego dnia odbyły się spotkania z Ryszardem Ćwirlejem i Markiem Krajewskim. Nazwiska zaproszonych gości były decyzją organizatorów.

- Wzięliśmy pod uwagę najmodniejsze nazwiska w branży. Porównywaliśmy je z popularnością wśród czytelników. Sprawdzaliśmy, jakie kryminały i retro kryminały są najczęściej czytane w naszej bibliotece. Nasz wybór pokrywał się z preferencjami czytelników - wyjaśnia Przemysław Pawlak.

Drugi dzień festiwalu przyniósł spotkania z Krzysztofem Beśką, Robertem Dudzińskim, Piotrem Bojarskim, Małgorzatą Kochanowicz i Michałem Larkiem. Sobotnie rozmowy z Izabelą Żukowską, Marcinem Wrońskim i Tadeuszem Cegielskim odbyły się on-line. Można je obejrzeć na stronie w.kryminalnymagiel.gostyn.pl w zakładce „archiwum spotkań autorskich online”.

Więcej o festiwalu jutrzejszym Życiu Gostynia. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!