Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ścieżka rowerowa przez łąki i pola?

› Aktualności ponad rok temu    11.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Gostyńscy radni zgodzili się na sporządzenie projektu planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie Kunowa i Daleszyna. Podjęta w tej sprawie uchwała dotyczy przygotowania dokumentacji pod kontynuację budowy ścieżki rowerowej do Kunowa, już poza obrębem miasta.

- W następnym roku musimy pobudować dalszy odcinek tejże ścieżki. Jednak, aby połączyć ją z Kunowem, niezbędne jest wykonanie planu, ponieważ na tym odcinku, dla którego mamy dokumentację, nie przewiduje się budowy ścieżek rowerowych poza pasem drogowym trasy wojewódzkiej - wyjaśniał radnym Henryk Sadzki, naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji w gostyńskim magistracie, podczas wspólnego posiedzenia wspólnego komisji edukacji oraz rozwoju gospodarczego gminy Gostyń.

Naczelnik przyznał, że kształt ostatniego odcinka ścieżki rowerowej do Kunowa jest nieciekawy, gdyż miałaby ona przebiegać starym szlakiem drogi do Kunowa, która prowadziła dalej do Poznania. Do samej wioski ciąg rowerowy miałby "dojść" poprzez Obrę, od ulicy Spacerowej. Być może konieczne będzie dobudowanie kładki.

- Prawdopodobnie tą trasą będziemy kontynuować budowę. Dokładny przebieg ścieżki zostanie uzgodniony, uściślony z zarządcą drogi, jednak pierwszym krokiem w przystąpieniu do prac jest wywołanie planu zagospodarowania przestrzennego - informował Henryk Sadzki. Wyjaśnił, że przed wytyczeniem dokładnego przebiegu ścieżki należy sprawdzić do kogo należą grunty. Radni zainteresowali się, czy poza granicami miasta ścieżka będzie pobudowana z kostki brukowej, czy będzie miała nawierzchnię asfaltową?

Więcej przeczytaj w bieżącym "Życiu Gostynia"

 

Sprawdź również, jakie nowe ulice i drogi powstaną w Gostyniu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!