Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ścieżka zmierza ku końcowi

› Społeczeństwo ponad rok temu    9.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Ścieżka rowerowa w kierunku Kunowa najprawdopodobniej w tym orku zostanie zakończona. Nie pojawi się tylko kładka na kanale ObryGostyń. Ścieżka rowerowa w kierunku Kunowa najprawdopodobniej w tym orku zostanie zakończona. Nie pojawi się tylko kładka na kanale Obry fot. Aleksandra Lutyńska

Mieszkańcy Kunowa i zwolennicy jazdy rowerem prawdopodobnie już jesienią będą mogli korzystać ze ścieżki rowerowej, biegnącej wzdłuż drogi wojewódzkiej 434 aż do samej wioski. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu przystępuje do realizacji kolejnego etapu budowy ciągu dla cyklistów i w ubiegłym tygodniu ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego Gostyń-Kunowo.

Długość ostatniego odcinka ścieżki ma mieć ok. 800 m. Zostanie wykonana od miejsca, gdzie budowę zakończyła gmina Gostyń w 2017 r. (za skrzyżowaniem z drogą do Ostrowa), do kanału Obry. Budowę mostu lub kładki zaplanowano w II etapie inwestycji. Ścieżka rowerowa do Kunowa powstanie w tej samej technologii, w jakiej wykonała ja gmina - o szerokości 7,0-7,5 m, z nawierzchnią bitumiczną i indywidualnymi wjazdami do pól. Roboty drogowe będą prowadzone na gruntach gminy Gostyń. Z wykupami terenów od rolników nie było problemu, odbyło się to na zasadzie porozumienia z mieszkańcami.

- Rolnicy już usunęli się z gminnych gruntów z uprawami. Trzeba pamiętać, że gmina Gostyń, realizując wcześniej ścieżkę w granicach miasta - wykonywała ją na gruncie, należącym do województwa wielkopolskiego. A obecny odcinek ciągu rowerowego powstanie na terenie, który jest własnością gminnego samorządu. Będziemy musieli to przekazać po zakończeniu zadania do zarządu województwa - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu. Dokumentacja na kolejne odcinki ścieżki rowerowej (odcinek wzdłuż drogi i most) została w całości opracowana przez gminę Gostyń, za kwotę 70 000 zł. Dodatkowo gminny samorząd przekazał 615 tys. zł na wykonanie zadania. - Być może środki będą wyrównane po przetargu, ustalono po 50 procent partycypacji w kosztach inwestycyjnych - dodaje Mariusz Konieczny. Co z kładką czy mostem przez kanał Obry? Wody Polskie nie chcą ustąpić - czytaj TUTAJ


Paweł Katarzyński dyrektor WZDW w Poznaniu:

Pomysł jest taki, aby samorządy terytorialne wraz z samorządem wojewódzkim realizowały ścieżki rowerowe. Po stronie gminy czy powiatu jest opracowanie dokumentacji. Na razie realizujemy etap do kanału Obry, a później - w drugiej kolejności będzie kontynuacja, czyli budowa kładki nad ciekiem. Mam nadzieję, że ostatnia część będzie wykonana w przyszłym roku.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hugo
ponad rok temu ocena: 100%  4
Dlaczego nic nie piszecie że na razie nie wiadomo ćzy będzie ścieżka do krajewic. Unieważniono przetarg. Kwoty okazały się za wysokie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ darwinista
ponad rok temu ocena: 100%  3
Czyli ścieżka będzie, ale donikąd, bo nikt nie potrafi ogarnąć prostego tematu jakim jest kładka. Jak znam życie, to będzie jakiś ciężki, betonowy twór, zamiast kładka z polimerów czy innych tworzyw.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ darwinista
ponad rok temu ocena: 100%  2
@ham er Piszę o lekkim i szybkim w wykonaniu moście dla rowerzystów, jakie często stosuje się (o dziwo także w Polsce) przy tego typu inwestycjach. Spójrz np. na ofertę firmy Rozenblat z Poznania. No ale Ty wiesz lepiej, zwolenniku wyngla, betonowania przyrody i miast no i jak przystało na Wolaka, pewnieś twardym elektoratem którejś partii.
~ ham er
ponad rok temu ocena: 100%  1
Ty byś papierowy most postawił. Hejter , wiecznie niezadowolony. Ile tych mostów już w życiu wybudowałeś że się wypowiadasz? Most z chusteczek do nosa i makaronu spagetti się nie liczy