Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Seniorzy biorą sprawy w swoje ręce

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    17.06.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Seniorzy wzięli udział w spotkaniu roboczym, na którym rozmawiali m.in. o statucie Rady Seniorów w gminie KrobiaSeniorzy wzięli udział w spotkaniu roboczym, na którym rozmawiali m.in. o statucie Rady Seniorów w gminie Krobia fot. D. Jańczak

Starsi mieszkańcy Krobi są coraz bardziej aktywni. Już nie tylko chcą się rozwijać poprzez zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, ale także wpływać na miasto i wsie, w których żyją. Wygrywają granty, tworzą organy opiniodawcze. Krótko mówiąc: biorą sprawy w swoje ręce.

Niebagatelną kwotę, bo aż 58 tys. zł z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zdobył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krobi. Środki otrzymał w ramach ASOS (Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020). W napisaniu wniosku do resortu seniorom pomogła Karolina Krawiec z Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie.

Projekt pod hasłem „Krobia przyjazna seniorom” już jest realizowany. Jedno ze spotkań roboczych w tym temacie odbyło się w środę, 10 czerwca. Karolina Krawiec oraz Joanna Kalińska ze Stowarzyszenia Instytut Zachodni zaprosiły na cykl szkoleń, który wchodzi w ramy projektu. Dotyczyć on będzie integracji społecznej oraz umiejętności kreatywnego działania. Zajęcia zaplanowane są w zamku w Rokosowie. - Zależy nam na tym, by zachęcić do udziału liderów organizacji senioralnych, by porozmawiać na temat jak się rozwijać, jak wzmacniać państwa mocne strony. Chcemy byście państwo bardziej się poznali - tłumaczyła zebranym Karolina Krawiec. Podsumowaniem wszelkich działań we wrześniu miałaby być Seniorada. - To jest spotkanie w plenerze naszego oraz innych uniwersytetów trzeciego wieku oraz organizacji działających na rzecz seniorów. Zorganizujemy je już po raz kolejny - wyjaśnia Domicela Skrzypalik, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krobi. W ramach projektu ma powstać także Rada Seniorów.

Jej statut we wstępnym zarysie został przedstawiony na środowym spotkaniu. Więcej w obecnym wydaniu "Życia Gostynia".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!