Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Skąpani w słońcu podczas odpustu. Pielgrzymi przybyli

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    2.07.2016
Hanna Hejduk
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Borek. Wlkp. Wielki Odpust Borecki 2016Borek. Wlkp. Wielki Odpust Borecki 2016 fot. H. Hejduk

Główne uroczystości odpustowe w Sanktuarium na Zdzieżu zgromadziły rzesze wiernych. Jak co roku, część pielgrzymów przyszła pieszo, były też rowerowe pielgrzymki.

Na początku sumy, wszystkich witał kustosz sanktuarium ks. Daniel Litkowski. - Witam pielgrzymów z parafii śremskich z pielgrzymką pieszą, która liczy 130 osób. Witam księdza kanonika z Jaraczewa  ze swoimi parafianami - 33 osoby przyszły pieszo rano do Matki Bożej. Jest mi bardzo miło powitać parafian z parafii Św. Marcina w Jarocinie, z naszej siostrzanej diecezji kaliskiej w liczbie 25 osób. Bardzo serdecznie witam parafian z Góry ze swoim księdzem proboszczem przybyło 30 osób, witam serdecznie parafian z ich pasterzem z Chwałkowa Kościelnego, jest 20 osób. Witam pielgrzymkę rowerową z parafii św. Marcina we Mchach, przybyło ich wraz z proboszczem 10 osób - mówił.

Zobacz zdjęcia z pielgrzymki służb mundurowych 1 lipca 2016 KLIK

Do Matki Bożej na Zdzież przyszły pielgrzymki z Zimnowody ze swoim księdzem proboszczem w liczbie 30, a z parafii pogorzelskiej przywędrowało z księdzem wikariuszem  57 osób.

- Wielką radość sprawiła mi piesza pielgrzymka z Grabonogu i Szelejewa z księdzem Michałem w liczbie 30 osób, którzy przybyli dosłownie minutę przed rozpoczęciem tej mszy świętej - podkreślił kustosz.

Mszy przewodniczył arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki

- Kiedy życie wewnętrzne zamyka się tylko we własnych interesach, nie ma już miejsca dla innych, nie liczą się żadni ubodzy, nie słucha się już więcej głosu  Bożego. Nie doświadcza się słodkiej radości z jego miłości i zanika entuzjazm czynienia dobra. To niebezpieczeństwo nieuchronnie i stale zagraża ludziom wierzącym - mówił arcybiskup, podczas kazania.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ kruk25
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  A czy będą opublikowane zdjęcia pogorzelskiej pielgrzymki?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maria
  ponad rok temu ocena: 25%  3
  Pozdrawiam szacunek dla wszystkich pielgrzymów
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ modry
  ponad rok temu ocena: 33%  2
  A co z pielgrzymami z Gostynia,ze ich ksiadz nie przywital?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :)
  ponad rok temu ocena: 38%  1
  Na pielgrzymce służb mundurowych była też obecna blisko 50 osobowa grupa harcerzy i sympatyków harcerstwa z Jarocina która do Borku dotarła pieszo.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji