Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Skarby zostaną odkryte. Już w sobotę

› Historia ponad rok temu    7.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Święta Góra. Reporterzy i operatorzy TVP pracowali nad programem Święta Góra. Reporterzy i operatorzy TVP pracowali nad programem "Ukryte skarby" fot. arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Na antenie TVP3 Poznań, w najbliższą sobotę, wyemitowany zostanie program „Ukryte skarby”, nagrany w styczniu w Gostyniu - PISALIŚMY O TYM TUTAJ. Twórcy programu zapraszają przed telewizory. Powtórka gostyńskiego odcinka planowana jest tydzień później, w sobotę 16 lutego, również o godz. 11.30. Ci, którzy nie będą mogli obejrzeć materiału w telewizji, będą go mogli w najbliższych dniach znaleźć stronie https://poznan.tvp.pl/26072038/ukryte-skarby, gdzie dostępne są wszystkie odcinki cyklu „Ukryte skarby”.

To program emitowany na antenach telewizji polskiej. Przedstawia miejsca pełne tajemnic i wyjątkowych historii. Ekipa TVP w styczniu odwiedziła Gostyń i przez dwa dni odkrywała nasze lokalne skarby. Wizytę w Gostyniu reporterzy rozpoczęli od odwiedzin z kamerą w Spółdzielni Mleczarskiej. Tam obejrzeli hale produkcyjne, a o historii ponad stuletniej firmy opowiedział szef marketingu Zbigniew Łukasik.

Jak ma wyglądać nowy pomnik w Gostyniu? - KLIK

Kamery nie mogło zabraknąć także Na Świętej Górze. Tam dziennikarze rozmawiali o pomniku historii z superiorem ks. Markiem Dudkiem. O tym jak bazylika rozbrzmiewa zapomnianą muzyką, o Józefie Zeidlerze - gostyńskim Mozarcie i o Festiwalu Musica Sacromontana opowiedział prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej Krzysztof Fekecz. Z kolei zastępca burmistrza Gostynia Grzegorz Skorupski przedstawił historię zakonnika - sobowtóra Napoleona. 

Drugi dzień ekipa programu „Ukryte skarby” rozpoczęła od wizyty w Zakładzie Zielarskim „Kawon”. O ziołach i ich magicznej mocy opowiedział kierownik marketingu Tomasz Biskupski. Na trasie ekipy TVP nie mogło zabraknąć perełki – kościoła pw. św. Małgorzaty. Proboszcz ks. kan. Grzegorz Robaczyk oprowadził gości po najstarszym gostyńskim kościele i opowiedział o tajemnicach tego miejsca. Ekipa „Ukrytych skarbów” odwiedziła także gostyński ratusz, gdzie burmistrz Jerzy Kulak opowiedział o tym, że skarbem Gostynia są jego mieszkańcy, którzy mają w genotypie zapisaną przedsiębiorczość. To dzięki temu powstało tu wiele firm, które swoje początki miały w skromnych garażach, a dziś zatrudniają setki osób.

Efekt pracy dziennikarzy, operatorów kamer i montażystów TVP będziemy mogli obejrzeć już w sobotę, 9 lutego, o godz. 11.30, w gostyńskim odcinku „Ukrytych skarbów” TVP3 Poznań.

Czytaj o podwyżkach stawek za śmieci w gm. Piaski - KLIK

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!