Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Składowisko znowu płonie. Mieszkańcy proszeni są o nieotwieranie okien

› Aktualności ponad rok temu    12.01.2019
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 1 / 0%
A A A
Pysząca - pow. śremski. Kolejny pożar składowiskaPysząca - pow. śremski. Kolejny pożar składowiska fot. M. Czubak/Tydzień Ziemi Śremskiej

Zaledwie w czwartek informowaliśmy o kolejnym na przestrzeni miesięcy pożarze na składowisku w Pyszącej (pow. śremski), gdzie pomagali również strażacy z terenu powiatu gostyńskiego. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Dziś trwa kolejna akcja.

 

Dzisiejszej nocy, przed godz. 4.00 służby otrzymały zgłoszenie o kolejnym pożarze na wysypisku śmieci firmy Sanbud, które znajduje się w Pyszącej, w sąsiadującym z nami powiecie śremskim.

Na miejsce dojeżdżały kolejne jednostki straży, w tym te z terenu powiatu gostyńskiego. Jak informuje Tydzień Ziemi Śremskiej, z związku z gęstym dymem, przenoszącym się w kierunku gminy Książ Wlkp., Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Książu Wlkp. zwraca się do mieszkańców z apelem o nieotwieranie drzwi i okien w domach oraz o nie przebywanie na zewnątrz, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Nie wiadomo, jak długo potrwa akcja. 

Czytaj także o wczorajszym proteście rolników. 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ modry
ponad rok temu ocena: 100%  2
I wszyscy tak wierza,że w takich warunkach pogodowych następuje samozapłon?Właściciele dorobili się kasiory na przyjęciu tych odpadów,a teraz stopniowo się ich pozbywają.Władza jest bezsilna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rob
ponad rok temu 1
Ciemny lud wszystko kupi.