Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Słoneczny Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji

› Kobieta i dziecko ponad rok temu    2.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Brzezie. Dzień Dziecka na terenie ZSS w BrzeziuBrzezie. Dzień Dziecka na terenie ZSS w Brzeziu fot. A. Fajczyk

- Bo wszystkie dzieci nasze są - w myśl tych słów piosenki Majki Jeżowskiej sołtys wraz z Radą Sołecką z Brzezia, 1 czerwca przygotowali festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza dla najmłodszych mieszkańców wioski odbyła się na boisku Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

- Dzięki uprzejmości dyrekcji korzystamy z boiska i terenu szkolnego, gdyż świetlica wiejska jest w remoncie. Pomagają nam nauczycielki z zespołu szkół, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni - powiedział Hieronim Andrzejewski, sołtys Brzezia.

Głównymi bohaterami imprezy były dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji. Mogły do woli hasać na dmuchańcach, a także korzystać z placu zabaw i stoiska, gdzie malowano im twarze. Z tego była frajda. Wychodziły stamtąd księżniczki, koty i inne stwory. Przygotowano też kącik, gdzie rodzice z dziećmi mieli okazję zrobić sobie zdjęcie. Fotografia wychodziła, jak z obrazka.

Na boisku sportwym woelofunkcyjnym przygotowano konkurencje sportowe. Tam dzieci starsze i młodsze sprawdzały swoje sportowe przygotowanie i aktywność fizyczną. Do pokonania na czas był tor przeszkód, złożony z kilku sekcji. Rozpoczynał go slalom, który należało pokonać z kijem hokejowym i piłeczką. Młodsze dzieci mogły pokonać slalom bez sprzętu. Na drugiej stacji dzieci rzucały krążkami na pachołki, trzecia stacja (dla starszych zawodników) to rzut do celu - piłkami trzeba było trafić do obręczy, przymocowanych na bramce. Pozostały jeszcze kręgle, rzuty woreczkami do celu. Na ostatniej stacja trzeba było przejść równoważnię z woreczkiem na głowie . Po zejściu z ławeczki czym prędzej zawodnicy biegli do prowadzącej, która natychmiast zatrzymywała stoper. Wszyscy zawodnicy za udział w konkurencjach otrzymywali upominki, najlepsi dostawali nagrody

W kąciku plastycznym mogły wykazać się dzieci z „duszą artysty”. Tam odbywały się warsztaty. Pod okiem nauczycielek z ZSS w Brzeziu dzieci wykonywały broszki z filcu, kwiatki z kolorowego papieru, korzystając z własnej wyobraźni malowały medale z drewnianych krążków. Było też rysowanie na dużym formacie, rysowanie po kartonach. Puszczano bańki mydlane - duże i małe.

Dla łasuchów przygotowano kiełbaski z grilla, watę cukrową i popcorn.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!