Sokół uratował honor

Sokół uratował honor - Zdjęcie główne

Tylko Sokół Chwałkowo z zespołów powiatu gostyńskiego wywalczył punkty w piątej kolejce klasy okręgowej. Drużyna Sławomira Gintowta podejmowała na własnym boisku Heliosa Czempiń. Zawodnicy szybko zabrali się za strzelanie goli. Już w szóstej minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Aleksandra Naskręta. Goście wyrównali cztery minuty później, ale dalej strzelali już tylko miejscowi. Sokół wygrał 4 : 1.
Końcówki spotkań nie są najmocniejszą stroną Zjednoczonych Pudliszki. Zespół Dariusza Olejniczaka w kolejnym meczu stracił punkty w ostatnich minutach meczu. W 46. minucie goście prowadzili z Piastem Nowy Belęcin 2 : 1. Kwadrans przed końcem pojedynku gospodarze doprowadzili do remisu i gdy zapowiadało się na podział punktów miejscowi zadali ostateczny cios w doliczonym czasie gry. Piast Nowy Belęcin zwyciężył ze Zjednoczonymi 3 : 2.
W najgorszej sytuacji w tabeli po piątej kolejce jest Wisła Borek Wielkopolski. Sparta Miejska Górka pokonała zespół Tomasza Gawrońskiego 4 : 0. Była to trzecie z rzędu porażka Wisły. W czterech rozegranych spotkaniach drużyna z Borku Wielkopolskiego zdobyła jeden punkt i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli piątej grupy klasy okręgowej.

Sokół Chwałkowo – Helios Czempiń 4 : 1 (2 : 1)
1 : 0 – Aleksander Naskręt (6’)
1 : 1 – (10’)
2 : 1 – Aleksander Naskręt (33’)
3 : 1 – Mateusz Kmiecik (50’)
4 : 1 – Mateusz Kmiecik (61’)
Sokół: Gubański – Nowak, Mikołajczak, Chudy, Kurasiak (26’ Bartkowiak), Rejek, D. Naskręt, M. Kmiecik (76’ Kłakulak), Pospiech (46’ M. Naskręt), A. Naskręt (79’ Wawrzyniak), Moryson (69’ Jędryczka)

Sparta Miejska Górka – Wisła Borek Wlkp. 4 : 0