Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Spalali stare meble z okleiną i kolorowe kartony. Otrzymali mandat

› Aktualności 4 miesiące temu    31.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 8 / 50%
A A A
Gostyń. Ostatnio ukarano mandatami 4 kolejnych mieszkańców gminy Gostyń za spalanie w piecu centralnego ogrzewania materiałów zabronionych.Gostyń. Ostatnio ukarano mandatami 4 kolejnych mieszkańców gminy Gostyń za spalanie w piecu centralnego ogrzewania materiałów zabronionych. fot. arch. portalu gostynska.pl

Mandatami przez strażników miejskich za spalanie w piecu centralnego ogrzewania materiałów zabronionych zostało ukaranych w ostatnim czasie 4 kolejnych mieszkańców gminy Gostyń.

Ucierpieli 3 właściciele posesji z Daleszyna i 1 mieszkaniec Stankowa. Jak ustalili strażnicy, mieszkańcy Daleszyna w piecach spalali m.in. stare meble, gazety, opakowania z kolorowym nadrukiem oraz pocięte ramy okienne.

- Kartonów z nadrukiem również kolorowym, a także z taśmami klejącymi - tego wszystkiego nie wolno spalać w piecach. U mieszkańców nie ma jeszcze tej świadomości - przyznaje Rafał Pędziwiatr, komendant gostyńskiej straży miejskiej.

Z kolei w Stankowie spalano stare meble z płyty wiórowej z okleiną. Podczas każdej z kontroli strażnicy pouczyli mieszkańców jakich materiałów nie można spalać w piecu centralnego ogrzewania. Właściciele kontrolowanych posesji zostali ukarani mandatami karnymi kredytowymi na łączną kwotę 1400 zł.

Wraz z nadejściem chłodu powraca problem niskiej emisji, czyli emisji do atmosfery szkodliwych pyłów i gazów, znajdujących się na wysokości – nie wyżej jednak niż 40 m. Mając na uwadze dobro mieszkańców gminy Gostyń funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas patroli a także na zgłoszenia mieszkańców na bieżąco kontrolują paleniska domowe. Jeśli zauważysz ciemny, brązowy, brudny dym wydobywający się z komina powiadom o tym niezwłocznie Straż Miejską, numer alarmowy – 507 154 706.

+ 4 głosów: 8 (50%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gostynianka
4 miesiące temu 15
Daleko nie szukać jak tylko zaczyna sie sciemniac wystarczy wyjsc na ulice zielona, wiosnyludow plac karola. W samym centrum miasta świadomość ludzi jak widać jest znikoma a co dopiero na wioskach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
4 miesiące temu ocena: 0%  14
Niestety na Gminie w Pogo jest właśnie takie podejście aby wyśmiać petenta i pretensje że miał czelność przeszkadzać im w kawie. Zabrać im te trzynastki bo nie są zasluzone. Część ludzi pali czym popadnie a Gmina nie widzi problemu. Czy to jest powód aby zgłosić to do Poznania do Ochrony Środowiska? Może niech Oni nauczą Urzędników w Pogorzeli skoro sami nie wiedzą co mają robić?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nom
3 miesiące temu 13
W Pogo palą nawet starymi oponami,ale oczywiscie niektórzy myślą,że mogą wszystko...
~ Dan
4 miesiące temu ocena: 0%  12
W Pogorzeli trzynastki pobrane za nic nie robienie więc czego się dziwić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
4 miesiące temu ocena: 75%  11
,,ucierpieli,, Kto to pisze za ....... Cierpią to Ci co muszą to wdychać i nie ten co dostał mandat a już od dawna dobrze wiedział że nie można tym palić. Tak samo głupa udają w Pogorzeli że można palić wszystkim bo to taki sam dym. Same nieuki na Gminie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
4 miesiące temu ocena: 67%  10
Nie ma świadomości? Trąbią na okraglo o tym. Udają głupich by dostać mniejszy mandat. Powinni dawać 500 bo to i tak mało... Przy takich mandatach opłaca się palić byle czym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
4 miesiące temu ocena: 33%  9
Obojętnie czym się pali ze wszystkiego powstaje dym a zanieczyszczenie powietrza i tak będzie chyba że wszyscy się na rowery przesiądą .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piaski
4 miesiące temu ocena: 43%  8
Gdzie w Piaskach zgłosić trucicieli ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Życzliwy
4 miesiące temu ocena: 56%  7
Zapraszam do kontroli każdej wioski taki smog że strach otworzyć okno czy wyjść z dzieckiem!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ He
4 miesiące temu ocena: 50%  6
Nie trzeba na wioski. Wystarczy przejść się ulicą Poznańską w Gostyniu.
~ Precz z PiSem! NIE dla DROŻYNY, którą zafundowali! W każdej dziedzinie życia!!!
4 miesiące temu ocena: 50%  5
Precz z PiSem! NIE dla DROŻYNY, którą zafundowali! W każdej dziedzinie życia!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do precz z PISEM.. .......
4 miesiące temu ocena: 50%  4
PRECZ Z PISEM I CAŁĄ OPOZYCJĄ -WSZYSCY SĄ SIEBIE WARCI TYLKO KORYTO IM W GŁOWIE A NIE DOBRO KRAJU.
~ Grabarz
4 miesiące temu ocena: 86%  3
Przecież klej w meblach daje wyższą temperaturę, co wpływa korzystnie na cykliczność chodzenia do obsługi tego urządzenia, a idąc dalej tym tropem, nie trzeba wynajmować, czy też korzystać z usług sąsiada, aby on wywiózł (zaopiekował się) w odpowiednie miejsce, w celu składowania po to aby suche można było spalić w ciepłowni miejskiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
4 miesiące temu 2
Osobiście wolę powietrze bez szkodliwych substancji, które powstają na skutek procesu spalania drewna z okleiną. Spalarnie mają filtry powietrza, które nie przepuszczają takiej ilości szkodliwych substancji w obieg, co domowe piece.
~ co?
4 miesiące temu ocena: 92%  1
fajne zdjęcie do artykułu - ale chyba ten dym jest w porządku, czy teraz piętnuje się każdy rodzaj dymu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji