Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Spaliła się słoma za 500 zł

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    2.08.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
- Prawdopodobną przyczyną sobotniego pożaru w Ostrowie było zwarcie instalacji elektrycznej w stodole - twierdzi rzecznik prasowy powiatowej komendy straży pożarnej w Gostyniu.

Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej w sobotnie popołudnie około godz. 16.00. W Ostrowie (gm. Gostyń) palił się budynek stodoły, a właściwie umieszczona w nim słoma. - Był to obiekt, który gospodarz przygotowywał do remontu. Drewniana konstrukcja budynku i pokrycie dachowe zostały wcześniej zdjęte. Właściciel zamierzał wymienić konstrukcję dachową na stalową, a drewniane pokrycie na blaszane - informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. To spowodowało, że około 30-letnia stodoła była oczyszczona ze składowanych materiałów palnych. Znajdowało się w niej tylko kilka balotów słomy (na powierzchni ok. na około 70 m2). I to one zapaliły się, w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. W gaszeniu pożaru brały udział 2 jednostki państwowej straży pożarnej oraz 1 jednostka OSP z Kunowa. Akcja gaszenia trwała nieco ponad 3 godziny. - Słoma długo się tli, dodatkowo trzeba było ją ręcznie wyciągać z zagłębienia w stodole, dogaszać i wywozić na pole - tłumaczy rzecznik Michał Pohl. Straty nie były duże, gdyż poza tą słomą w budynku nic nie uległo zniszczeniu, tylko kawałek instalacji elektrycznej. Wstępne straty właściciel oszacował na 500 zł. (AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!