Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Czy skorzystają ze specjalnej karty?

› Aktualności ponad rok temu    24.04.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Radny Andrzej Czupryński, na wczorajszej sesji gostyńskiej rady miejskiej przeforsował korzystne rozwiązane, dotyczące parkowania przez osoby niepełnosprawne w gostyńskim mieście.

Podczas omawiania zmian w uchwale, dotyczącej ustalenia strefy płatnego parkowania, wprowadzenia opłat za parkowanie pojazdów samochodowych (...), zaproponował, by dopisać punkt, który umożliwi niepełnosprawnym wykupienie w ZGKiM w Gostyniu specjalnej karty, za pomocą której będą oni mogli pozostawić auto na każdym miejscu parkingowym w mieście. Karta ważna ma być miesiąc, ma kosztować 5 zł i mogłyby ją wykupić osoby niepełnosprawne, dysponujące imienną kartą parkingową wydaną przez powiatowe lub miejsce zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności. Jeśli uprawnieni będą chcieli wykupić roczny abonamet - zapłacą 60 zł. - Poprosiłem o ukłon w stronę osób niepełnosprawnych. Jeśli będzie w Gostyniu więcej kopert, wyznaczających bezpłatne miejsca parkowania dla niepełnosprawnych, to oni nie będą musieli korzystać z tego abonamentu, to gwarantuję panu. Ale to ułatwi nam życie - przekonywał rajca dyrektora ZGKiM Marcina Krawca, który nie był przychylnie nastawiony do propozycji Andrzeja Czupryńskiego. Radził do sprawy podejść ostrożnie. Ale gostyńscy radni w większości zgodzili się z wnioskiem kolegi i przegłosowali go zdecydowaną większością głosów (18 za).

Więcej szczegółów już wkrótce w tygodniku „Życie Gostynia”

Czytaj także o wcześniejszych staraniach radnego Marcina Maciejewskiego w celu ułatwienia parkowania osobom niepełnosprawnym w Gostyniu
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bez sensu
ponad rok temu ocena: 100%  1
Pojedyncze osoby będą kupowały taka kartę . Miasto dołoży do tego pomysłu,bo trzeba takie karty drukować . Gdzie niepełnosprawny będzie odbierał co miesiąc taka kartę ? Kolejne koszty a zainteresowanie na poziomie kilku osób najwyżej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji