Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Sportowa już gotowa

› Aktualności ponad rok temu    27.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk

W Gostyniu ul. Sportowa po remoncie wygląda, jak nowa - szersza jezdnia, ścieżka rowerowa, chodniki i nowe oświetlenie to widoczne zmiany na tej szosie.

- To ważna gminna inwestycja, dzięki której połączyliśmy ze sobą dwie nowe drogi w Gostyniu ul. Leśną i al. Kasyna Gostyńskiego - podsumowuje wykonane zadanie gostyński burmistrz Jerzy Kulak.

- Teraz kierowcy mogą przejechać nowymi bądź wyremontowanymi ulicami od Jana Pawła II przez Nad Kanią, Europejską, Kasyna Gostyńskiego, Sportową i Leśną. Ten ciąg pokazuje jak dużą pracę inwestycyjną wykonaliśmy w ostatnich latach, a to przekłada się na komfort jazdy naszych mieszkańców. Tych podróżujących w samochodach, ale też na rowerach, bo przy wszystkich wspominanych ulicach biegną nowe, bezpieczne ścieżki rowerowe - dodaje.

W ramach inwestycji wykonano nowy kolektor kanalizacji deszczowej, a wody opadowe z ulicy Sportowej wprowadzono do istniejącej kanalizacji deszczowej w ul. Starogostyńskiej.

Poszerzona została jezdnia, po jednej stronie wybudowano chodnik, a po drugiej ciąg pieszo-rowerowy. Z prawej strony jezdni powstały też dwie zatoki postojowe, umożliwiające parkowanie pojazdem równolegle do szosy. Na ul. Sportowej wybudowano również oświetlenie uliczne, teraz oświetla ją 17 nowych lamp. Prace kosztowały blisko 1,3 mln zł.

Czytaj także o koncercie Sylwii Grzeszczak w Piaskach

i zobacz film, jak po przebudowie ul. Sportowej woda po ulewie zalewała posesje przy ul. Podleśnej (Pożegowo) topili si

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!