Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Spotkaj się znanymi osobami nie wychodząc z domu. Biblioteka to umożliwi

› Kultura i Rozrywka 6 miesięcy temu    22.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu organizuje wirtualne spotkania ze znakomitymi twórcami.

To zaplanowany cykl interaktywnych i moderowanych spotkań z takimi osobami jak m.in. Łukasz Orbitowski (znakomity pisarz, autor licznych powieści i opowiadań, otrzymał Paszport Polityki w roku 2016, a rok później nagrodę im. J. Zajdla), Karolina Wilczyńska (trenerka, terapeutka, wykładowca uniwersytecki, autorka kilkunastu powieści obyczajowych) czy Piotr Witoń - poznański aktor.

Prelekcje zostały przygotowane specjalnie dla gostyńskiej publiczności, zastępują stałe biblioteczne wydarzenia, takie jak Męskie Czytanie czy Niedziela z Biblioteką, które ze względu na panującą pandemię musiały zostać przeniesione do sieci. Powstała strona internetowa http://wirtualnabiblioteka.gostyn.pl/, która jest miejscem gromadzenia wirtualnych działań biblioteki. A zainteresowane osoby, które będą chciały uczestniczyć w spotkaniu mogą dołączyć do niego wysyłając swój adres mailowy na: zgloszenia@wirtualnabiblioteka.gostyn.pl.

Wówczas zostanie im przesłana instrukcja korzystania z oprogramowania do wideokonferencji oraz link pozwalający dołączyć do wydarzenia. Udogodnienia technologiczne pozwolą na łatwy i wygodny dostęp do spotkania oraz na czynny udział w nim, gdyż będzie istniała możliwość zadawania pytań prelegentom.

Podczas pierwszego spotkania zainteresowani mogli porozmawiać z podróżnikiem Piotrem Wnukiem, który opowiedział o swoich licznych wyprawach m.in. do Wietnamu, Laosu, Kambodży, o tym jak podróżować przy jednoczesnym poszanowaniu lokalnej kultury i przyrody oraz wielu inspirujących przygodach i doświadczeniach. Najbliższe spotkanie - 23 lipca o godz. 10.30 zaplanowano z Karoliną Wilczyńską - terapeutką, a przede wszystkim polską pisarką, autorką kilkunastu powieści obyczajowych. Zadebiutowała w 2006 roku książką pod tytułem „Performens”.

Kolejna wirtualna rozmowa odbędzie się 6 sierpnia, a gościem będzie Włodzimierz Ranoszek -przewodnik terenowy po Dolinie Baryczy oraz Dolnym Śląsku i południowej Wielkopolsce.

Na 19 sierpnia do wirtualnej biblioteki w Gostyniu zaproszono Olgę Wiechnik - dziennikarkę i redaktorkę, absolwentkę Polskiej Szkoły Reportażu, współpracującą z „Wysokimi Obcasami”, publikowała m.in. w „Przekroju”, „Malemenie”, „Twoim Stylu” i „Pani”. Działania te zostały wsparte poprzez dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!