Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Spotkanie międzypokoleniowe. Dziadkowie i wnuki w bańkach mydlanych

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    22.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Dzień babci i dziadka w Borku Wlkp.Dzień babci i dziadka w Borku Wlkp. fot. A. Fajczyk/fotomontaż Z. Pacanowski

Dzień Babci i Dziadka przygotowany przez ekipę ośrodka kultury w Borku został zapolanowany jako spotkanie międzypokoleniowe.  Najmłodsi mieszkańcy boreckiej gminy wraz z dziadkami wzięli udział w warsztatach artystycznych - wykonywali razem pajaca - zabawkę z drewnianej sklejki, który został nazwany  Łowinosem. 

- Obecnie dzieci nie znają takiej zabawki, nie ma ona nic wspólnego z plastikowymi bibelotami, którymi się bawią - wyjaśniła Justyna Chojnacka,  dyrektor MGOK w Borku. 

Skąd pomysł na zajęcia?

- Dostaliśmy taką drewnianą zabawkę i pomyśleliśmy, że może dobrze byłoby nawiązać w warsztatach do dawnych czasów, kiedy gadżety do zabawy wykonywane i dekorowane były ręcznie. I nie z tworzyw sztucznych, ale z dostępnych materiałów, najczęściej z drewna - dodała.

W realizacji pomysłu pomógł ZAZ Leonów, który po otrzymaniu szablonu wyciął Łowinosa ze sklejki, a podczas zajęć drewniana zabawka była ozdabiana. Dekorowanie drewnianych wycinek sprawiło sporo frajdy zarówno wnukom, jak babciom czy dziadkom. Było sporo zabawy i śmiechu. 
Babcie i dziadkowie wrócili dzięki temu do lat dzieciństwa, często pojawiały się wśród nich sentymentalne wspomnienia i glosy,  że przed wieloma laty do zabawy służyły im drewniane gadżety.

- To było bardzo miłe, bo widoczne trafiliśmy w dziesiątkę z taka formą wspólnego spędzenia czasu  - cieszyła się Justyna Chojnacka. 

Dużą niespodzianką okazały się balonowe atrakcje. Gwoździem programu był pokaz baniek mydlanych, kiedy to babcia lub dziadek z wnukami zamykani byli w ogromnej mydlanej bańce. Każdy miał wykonane zdjęcie i otrzymywał je jako pamiątkę ze spotkania.

Warsztaty urozmaiciły też wspólne integracyjne tańce uczestników - dzieci na powitanie i pożegnanie zabrały zaproszonych gości na spacer po Polach Elizejskich w Paryżu.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!