Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Srebrny jubileusz. Dziwem nad dziwy jest ten kapłan [FILM]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    28.05.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 13 / 92%
A A A
Borek Wlkp. W sanktuarium na Zdzieżu jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodził ks. Daniel LitkowskiBorek Wlkp. W sanktuarium na Zdzieżu jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodził ks. Daniel Litkowski fot. A. Fajczyk

- Kiedy przystępowałem do Pierwszej Komunii Świętej prosiłem Pana Jezusa, abym został księdzem. Nie zdawałem sobie wówczas sprawy z tego, czym jest posłuszeństwo biskupowi, czym jest cud celibatu, samotności i niezrozumienia - powiedział dziś podczas kazania ks. Daniel Litkowski, na wyjątkowej mszy świętej. Proboszcz parafii pw. Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny w Borku Wlkp. obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa. W kościele na Zdzieżu odprawił uroczyste nabożenstwo dziękując za dar powołania kapłańskiego. Modlił się za kochanych rodziców oraz siostrę, jej rodzinę i przyjaciół. Prosił Boga o nowe powołania kapłańskie z boreckiej parafii.

- (...) Bóg widzi inaczej niż człowiek. Wybiera takich słabych, aby działali w świecie mocą sakramentu kapłaństwa, a nie własnych zdolności. Dlatego powołanie jest wielką tajemnicą relacji Boga i człowieka (...) - powiedział ks. Daniel Litkowski. - (...) Dziwem nad dziwy jest ten kapłan - jest jakąś postacią kontrowersyjną. Czasem nam w życiu zawadza, denerwuje, a i są chwile, że właśnie do niego wyciągamy ręce - dodał.

Pod koniec jubileuszowego nabożeństwa ks. Daniel Litkowski rozejrzał się po świątyni i przyznał, że nie spodziewał się tak wielu parafian na mszy, a także z gratulacjami. A delegacji z pięknymi bukietami kwiatów i mnóstwem życzeń z serca płynących było wiele. Przyszli ministranci, reprezentanci sołectw, które należą do boreckiej parafii, był burmistrz Marek Rożek i boreccy samorządowcy. Jubileuszowi goście życzyli proboszczowi dużo zdrowia i pokory, dużo sił, aby ksiądz mógł dalej wykonywać swoje powołanie. - Niech kolejne lata upływają w takim samym zaangażowaniu w życie kościoła i parafian. (...) Aby wiara i miłość w sercu księdza rosły i dzieliły się na wiele części,  które późnej pojedynczo będą wnikały w serca wiernych - życzyli boreccy ministranci.
 

+ 12 głosów: 13 (92%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ parafianin
  ponad rok temu 10
  dlaczego nie mozna komentowac pod artykułem o Bandoszu?? boi się tego co by ludzie o nim napisali??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Parafianin
  ponad rok temu ocena: 80%  9
  A ta pani co śpiewa w filmie to sie chyba niesłyszy:-) chórowi ks.Daniel podziękował to teraz borkowioki sie pchają i kabarety w kościele robią
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anna
  ponad rok temu ocena: 25%  8
  Warto byłoby wspomnieć i pięknym jubileuszu ja. Proboszcza z KROBI!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu 7
  To napisz do redakcji
  ~ parafianin.
  ponad rok temu ocena: 25%  6
  A gdzie ks.Adamski.? Msze miał w innym kościele?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wir
  ponad rok temu 5
  bo co ?
  ~ wir
  ponad rok temu 4
  bo co ?
  ~ Yt
  ponad rok temu ocena: 57%  3
  Sam jest sobie winien tej sytuacji.
  ~ Xyz
  ponad rok temu ocena: 58%  2
  O boże gdzie tych borkowiaków tutaj chcecie żeby ludzie koszmary po nocach mieli
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pogorzelanin
  ponad rok temu ocena: 88%  1
  Tutaj przynajmniej można dodawać komentarze:-) I bardzo dobrze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.(tresc niezgodna z regulaminem została usunieta) A księdzu Danielowi życzę obfitych darów Bożych! Szczęść Boże!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji