Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Staną dwa ogródki wiedeńskie. Właściciele pubów i restauracji nie poddają się!

› Aktualności 2 miesiące temu    27.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotomontaż Z. Pacanowski/A. Fajczyk

Na gostyńskim rynku obecnie trwają przygotowania do postawienia ogródków wiedeńskich. Dwaj właściciele punktów gastronomicznych złożyli wnioski o ich uruchomienie do Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Mogą liczyć w tym roku na spore obniżenie kosztów wynajmu powierzchni.

Sytuację związaną z ogródkami wiedeńskimi odmieniła pandemia koronawirusa i restrykcje, dlatego jeszcze nie widać ich rozłożonych w sercu miasta. Właściciele musieli zamknąć restauracje w marcu i ograniczyć ich działalność do dowozu do klienta.

- Całe dwa miesiące pub był zamknięty, dochód mieliśmy zerowy. Pracownikom wynagrodzenie musieliśmy zapewnić. ZUS umorzył nam składki za 3 miesiące, czynsz właścicielka kamienicy też umorzyła. Środki przeznaczyliśmy na wypłaty i zaległości fakturowe - mówi Bartosz Jankowiak, współwłaściciel pubu „Szalona Krowa”.

Mimo wszystko również w tym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty miejscowych restauracji i pubów, siedząc na zewnątrz pod parasolami. Burmistrz Gostynia podjął decyzję o wynajęciu dwóch ogródków wiedeńskich, każdy po 100 metrów kwadratowych na okres od 1 czerwca do 31 sierpnia. Ze względu na epidemię koronawirusa kwota za wynajem powierzchni będzie dużo niższa niż w latach poprzednich.

- Cenę wynajmu ustalono na 1 zł netto za metr kwadratowy miesięcznie. W zeszłym roku przedsiębiorcy płacili za wynajem 9,10 zł plus VAT - informuje Justyna Sarbinowska, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami gostyńskiego magistratu.

Współwłaściciel pubu „Szalona Krowa” przyznaje, że swoją decyzją dotyczącą zmniejszenia opłaty za wynajem powierzchni burmistrz przyszedł mu z pomocą.

- Odległość od stolików na danym metrażu musimy zachować 2-metrową, a to znaczy, że będziemy mieli 50% mniej miejsc siedzących niż dotychczas. Ale traktujemy to jak przedłużenie sali w pubie „Szalona Krowa”, gdyż wewnątrz możemy mieć mniej stolików i mniej ludzi. Ogródek wiedeński jest dla nas dużą pomocą, jakoś to rozdzielimy. Liczymy na to, że w połowie czerwca rząd zmniejszy lub zniesie restrykcje związane z zachowaniem obostrzeń sanitarnych w pubach innych lokalach - mówi Bartosz Jankowiak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pepper
2 miesiące temu 5
Idź do barmana i zapytaj. Nie zawracaj głowy dziennikarzom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do burmistrza
2 miesiące temu ocena: 100%  4
Do której godz ogródki będą otwarte i czy przewiduje się częstsze patrole policyjne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gazeta
2 miesiące temu 3
Ta redakcja ma gazete jeszcze. cos tez tam musza pisac
~ Do Salt
2 miesiące temu 2
Inne redakcje potrafią zapytać i udzielić info
~ Salt
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Naprawdę pomyślałaś że ktoś ci tu odpisze? idź do urzędu i się dowiedz