Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Starania o rondo trwały 2 lata

› Społeczeństwo ponad rok temu    27.09.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. UM w Poniecu

Blisko 2 lata gmina musiała czekać na przedstawienie koncepcji budowy. Burmistrz Ponieca wyjaśnia, że spowodowane to było m.in. powiększaniem gruntów. – Dzisiaj mamy tytuły własności, koncepcje i na tej podstawie prowadzone już są konsultacje z mieszkańcami – tłumaczy Jacek Widyński.

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

Rondo miałoby zostać wybudowane na skrzyżowaniu ul. Bojanowskiej i Rydzyńskiej. – Rondo jest wskazane z uwagi na układ komunikacyjny. Jest to główny ciąg komunikacyjny w kierunku Leszna i dalej. Jedzie tam dużo samochodów o różnym tonażu: ciężarowe, tiry, osobówki – wyjaśnia Jacek Widyński. Jest to droga powiatowa. – Myślę, że przy partnerskich rozmowach z powiatem, rondo uda się wybudować – dodaje.

Inwestycja miałaby poprawić bezpieczeństwo kierowców na skrzyżowaniu. Rondo miałoby zapewnić płynność ruchu i w znacznym stopniu poprawić komunikację. Płynność ruchu w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin. Zmniejszony byłby również hałas a rondo miałoby polepszyć warunki akustyczne w pobliżu. W kierunku Bojanowa (od ul. Rydzyńskiej) zaprojektowano by-pass, który umożliwi omijanie ronda. W projekcie uwzględniono również nowe oświetlenie.

Jeszcze nieznana jest data powstania nowego ronda. Wszelkie pytania i uwagi można zgłaszać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Poniecu (pokój nr 9) a także pocztą elektroniczną: um@poniec.pl

Cały artykuł znajdziesz w bieżącym numerze gazety ,,Życie Gostynia''

Czytaj: Radni z automatu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!