Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Stoi na poboczu i nie daje do siebie podejść. Mieszkańcy są zatroskani jego losem

› Zwierzaki 9 miesięcy temu    10.09.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Czytelniczka

Przy stacji paliw w Pępowie od kilku dni stoi bocian. Taką informację nadesłali nam Czytelnicy. Jedna z nich twierdzi, że zgłaszała interwencję w urzędzie gminy, ale żaden z pracowników nie potrafił złapać zwierzęcia. - Bociek stoi tu dobre 3 dni i nikt nie interesuje się jego losem. Może po państwa interwencji kogoś ruszy sumienie? – pyta Czytelniczka Małgorzata.

 

Informację o gościu umieszczono także na profilu facebookowym „Bistro Małecki”.

"Kochani przed STACJĄ PALIW MAŁECKI już od 3 dni stoi biedny bociek. Może ktoś ma pomysł na pomoc dla tego biednego ptaka... "

Podobno bociek co jakiś czas próbuje odlecieć, ale ma zbyt mało sił. Rzecznik prasowy pępowskiego urzędu potwierdza, że od poniedziałkowego poranka otrzymuje zgłoszenia telefoniczne od mieszkańców w sprawie bociana przebywającego w rejonie ulic Chocieszewickiej i Nadstawek w Pępowie.

- Pracownicy służb technicznych podjęli już kilka prób odłowienia ptaka, jednak bocian jest wyjątkowo czujny i odlatuje w pole, gdy tylko pojawią się w pobliżu, co zostało udokumentowane kilkoma nagraniami. Nie chcemy przysparzać zwierzęciu dodatkowego stresu, jednak cały czas monitorujemy sytuację – mówi Jagoda Kowalewska.

Dodaje, że na tę chwilę urząd nie zamierza zwracać się o pomoc do specjalistów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ponieważ zimujące w Polsce bociany „nie są niezwykłym zjawiskiem”.

- Jeśli okaże się, że pępowski bocian faktycznie wymaga pomocy, na pewno nie zostanie pozostawiony sam sobie – dodaje.

Trzy lata temu podobna sytuacja miała miejsce w Gostyniu. Jak się zakończyła? Zobacz TUTAJ. 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Olaf
9 miesięcy temu 2
Czytelnicy to jest rodzaj żeński? Ciekawe od kiedy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Onna
9 miesięcy temu ocena: 60%  1
Urząd Gminy Pępowo akurat najmniej jest zainteresowany tym faktem Błakające się psy po wioskach gminy wg nie interesują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji