Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Stracił cierpliwość i napisał kierowcom "instrukcję obsługi skrzyżowania"

› Aktualności ponad rok temu    16.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 20 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z drogą do Grabonogu (przy cmentarzu) pojawiła się prowizoryczna instrukcja obsługi. Co na to administratorzy dróg?Gostyń. Na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z drogą do Grabonogu (przy cmentarzu) pojawiła się prowizoryczna instrukcja obsługi. Co na to administratorzy dróg? fot. Anna Twardowska/fotomontaż M. Mostowy

Dostał kilka sygnałów od wkurzonych kierowców, ale sam też miał już serdecznie dość bardzo długiego oczekiwania na zmianę świateł, na skrzyżowaniu przy ul. Jana Pawła II w Gostyniu, w okolicach cmentarza. I wziął sprawy w swoje ręce. Od wczoraj stoją tam prowizoryczne tabliczki - laminowane, na drewnianych słupkach.

Były gostyński radny Marcin Maciejewski, pomysłodawca fanpage’a „Kuźnia Pomysłów” często tracił czas na tym skrzyżowaniu, stojąc w korkach.

- Zdarzało się, że ktoś nie podjechał zbyt blisko, za daleko stanął i nie zapaliło się zielone światło. A kolejka samochodów rosła i rosła. Osobiście nieraz wychodziłem z auta i prosiłem, aby podjechali bliżej. Zdarzało się, jak wracałem z pracy o godz. 15 kolejka kończyła się przed mostem - opowiada.
 

Specyfika tej sygnalizacji jest taka, że pętla indukcyjna znajduje się w ziemi. Aby zapaliło się zielone światło, potrzeba „ciężkiego sprzętu”, auto musi podjechać bliżej namalowanej linii przerywanej, aby zadziałał „czujnik”.

- Niestety, nie każdy o tym wie i często tworzy się długa kolejka. Postanowiłem wziąć troszkę sprawy w swoje ręce i podpowiedzieć kierowcom, co mogą zrobić - przyznał Marcin Maciejewski.
 

Przy drodze z kierunku Grabonogu (z prawej strony) wczoraj wieczorem pojawiły się tabliczki z komunikatami: „Hej, kierowco!!! Też nie lubisz stać na czerwonym!?”, „Podjedź proszę bliżej linii”, „Na pewno szybciej ruszymy. Szerokiej drogi”.

- Mam nadzieję, że nikogo to nie wkurzy, a niektórym pomoże - mówi Marcin Maciejewski.

Pomysłodawca "instrukcji obsługi" podkreśla, że wyjeżdżający z parkingu od strony cmentarza mają podobny problem, bo czujniki są przed linią, ale za kratkami, a kierowcy często zatrzymują samochody przed kratką. Na przebudowę sygnalizacji (teoretycznie działającej bez zastrzeżeń) przez brak środków finansowych w samorządowych budżetach, nie ma szans.

Ale znacznie mniej kosztuje zamontowanie profesjonalnych, rzucających się w oczy tablic informacyjnych. Może administratorzy dróg (powiat i GDDKiA) wezmą to pod rozwagę.

WYPADEK na drodze Siedlec-Pępowo - relacja TUTAJ

O remoncie drogi w centrum miasta. Prace potrwają do Wielkiej Soboty - KLIK

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (20)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 5
  ponad rok temu 20
  https://www.przetargi.pl/budow... Takie małe przypomnienie dla pana starosty o tym kto budował sygnalizację na Jana Pawła. 5 lat już czekamy na kontynuację prac. Ile jeszcze?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gucio
  ponad rok temu ocena: 0%  19
  Tak samo jest z wyjazdem z parkingu z cmentarza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ maria
  ponad rok temu ocena: 17%  18
  żenada jakaś
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zaniedbane zapomniane
  ponad rok temu ocena: 60%  17
  Należy wreszcie dokończyć remont tego skrzyżowania. Ile lat można czekać?Zobaczcie jaki bałagan na poboczu, brak chodnika , muszą wreszcie powstać zaplanowane lewoskręty. Pan starosta udaje że zapomniał czy zapomniał że udaje ? Tym Gazeta powinna się zająć, tabliczki nie rozwiązują poważnego zaniedbania. Ile lat można nie kończyć rozpoczętego remontu? Wstyd dla powiatu gostyńskiego i osobiście do odpowiedzialnego starosty gostyńskiego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ proste
  ponad rok temu ocena: 100%  16
  A kto wykonywał budowę sygnalizacji świetlnej i remont skrzyżowania? POWIAT. Kto nie dokończył zaplanowanych przez siebie prac? POWIAT. To po co teraz próbujesz odpowiedzialność zrzucić na drogi krajowe? BO JESTEŚ Z POWIATU. "Trochę umiaru w zwalaniu na innych należy jednak zachować" i wziąć się wreszcie do roboty. Ile lat można kończyć własny remont?
  ~ informacja
  ponad rok temu ocena: 75%  15
  Za skrzyżowanie odpowiadają drogi krajowe, a nie powiat. Trochę umiaru w obrażaniu należy jednak zachować.
  ~ Brawo
  ponad rok temu ocena: 80%  14
  Panie Marcinie-brawo za pomysł! O ile można by zrozumieć typowego "Kowalskiego ", że nie wie o co chodzi z pętlą indukcyjną , to już troszkę gorzej niestety z kierowcami zawodowymi i ich niewiedzą. Sądzę że takie informacje powinny być obowiązkowe dla nowych kursantów , ale jak poinformować o tym kierowce z długoletnim stażem? Chyba Pan Marcin znalazł przyzwoity środek. A i tak jeszcze wielu nie zaskoczy i nie zapyta nawet o co chodzi z tym zatrzymaniem przed samą linią.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obserwator
  ponad rok temu ocena: 83%  13
  Pomysł z tabliczkami bardzo mi się spodobał. I styl informacji i sposób realizacji. A przy okazji wprawił mnie w dobry humor.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kolega
  ponad rok temu ocena: 38%  12
  Prawo to trzeba znać drogowe tez są pasy bezwzględnego zatrzymania się a tymi tablicami powinny się chyba zainteresować służby. Poza tym od paru lat wyjazd z cmentarza jest równorzędny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kierowca
  ponad rok temu ocena: 40%  11
  Dziś stałem 10 min !! mimo, że są "tablice laminowane" !! czy ktoś wreszcie zajmię się tą sygnalizacją ? "miejscowi" wiedzą.. ale.. inni nie ! jak trzeba stanąć na tym skrzyżowaniu ! Ludzie... to jest chore.. !!! Kamery , fotokomórki.. i kurna korek za most !
  ~ Mamamia
  ponad rok temu ocena: 50%  10
  Brawo!!!! Świetny pomysl
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marek B
  ponad rok temu ocena: 80%  9
  Brawo kolego kimkolwiek jesteś! Bo moja cierpliwość się kończy kiedy rano stoję na moście w korku a ile to razy się przez Piaski śmigało widząc to szaleństwo z daleka Dziękuję w imieniu wszystkich kierowców tamtędy jeżdżących
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kierowca
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Czy aby na pewno? A kamery koło sygnalizacji? Wycelowane są dość daleko. Jeżdżę tamtędy co jakiś czas i znam ten ból. Zazwyczaj gdy jadę od strony Grabonoga zapalam długie światła (o ile nikt nie jedzie z przeciwka) (działa w dzień jak i w nocy) juz przejeżdżając przez tory gaśnie strzałka w prawo co zwiastuje zapalenie się zielonego. Oczywiście zanim to odkryłem również "szukałem" na czujnika w asfalcie ale bez skutku. Miło by było gdyby ktoś faktycznie wyjaśnił te sprawę. A najlepiej byłoby wyłączać wszystkie sygnalizacje świetlne w Gostyniu w porach nocnych ponieważ są one inteligentne inaczej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obserwator
  ponad rok temu ocena: 67%  7
  No właśnie, poco są kamery skoro są czujniki.
  ~ Trek
  ponad rok temu ocena: 86%  6
  Świetny pomysł!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mój nick :)
  ponad rok temu ocena: 89%  5
  Typowe dla Marcina: sympatycznie i z humorem! I słuszna racja!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xxx
  ponad rok temu ocena: 20%  4
  A kto ma pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu jak wyjezdrza się z cmentarza czy z grabonogu. Bo zdania są podzielone.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dl
  ponad rok temu ocena: 33%  3
  prawa strona
  ~ Dario
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  Jeśli że cmentarza mam zielone to jadąc prosto na Grabonog mam pierwszeństwo tak samo jak skrecajac do centrum Gostynia. Działa to tak samo jak zwykle skrzyżowanie że światłami. Na ten temat wypowiadał się już Gostyń ska policja.
  ~ .
  ponad rok temu ocena: 70%  1
  Z Cmentarza jest to wyjazd z parkingu, jeśli nie jest to droga oznaczona, czyli wlaczasz się do ruchu i musisz ustąpić pierwszeństwa tym od strony Grabonogu.