Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Strajkujący nauczyciel wniósł bombę?

› Z policji ponad rok temu    7.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Grabonóg. Do sprawdzenia tzw. pawilonu, w którym odbywają się matury w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu wysłano m.in. policjantów z przeszkoleniem pirotechnicznymGrabonóg. Do sprawdzenia tzw. pawilonu, w którym odbywają się matury w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu wysłano m.in. policjantów z przeszkoleniem pirotechnicznym fot. Bogdan Bujak

Dziś rano dyrekcja trzech naszych szkół ponadpodstawowych: gostyńskiego liceum, ZSOiZ w Pogorzeli oraz ZSR Grabonóg odkryła na swoich skrzynkach elektronicznych wiadomości o podłożonych bombach.

R E K L A M ABolsius

– Dostaliśmy informację, której sens mniej więcej była taki, że strajkujący nauczyciel wniósł bombę rozrywającą na teren szkoły. Ładunek wybuchnie o godzinie 12.00. To ważne, to nie jest żart. Wszyscy zginiecie – mówi Bożena Ryczkowska, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu.

E-mail przyszedł o godz. 7.50. Placówki oświatowe były już przygotowane na taką ewentualność, gdyż dzień wcześniej Centralne Biuro Śledcze Policji informowało, że może dojść do prób sparaliżowania matur - więcej czytaj TUTAJ.

Mimo że groźba była uważana za mało wiarygodną zadziałano zgodnie z procedurami. O e-mailu powiadomiono policję.

W ciągu 10 minut został przysłany pirotechnik. Sprawdziliśmy budynek i ocena zagrożenia była negatywna – dodaje B. Ryczkowska.

Również w pozostałych szkołach, do których wysłano groźby zjawili się funkcjonariusze.

– Nie ujawnili żadnych niebezpiecznych materiałów, które mogłyby zagrażać życiu lub zdrowiu. W związku z tym obiekty zostały oddane do administratorom – relacjonuje aspirant sztabowy Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. 

Mimo wynikłych sytuacji egzaminy maturalne odbywają się planowo.

Czytaj także: o nowym proboszczu w parafii Św. Ducha w Gostyniu

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Metoda na PiS
ponad rok temu ocena: 43%  4
PiS nie ustaje w robieniu koło d... strajkującym nauczycielom. Trzeba dobić leżącego. PiS nie spocznie nim nie pokona wroga. Jaj już go pokona to nie spocznie nim nie znajdzie nowego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 50%  3
Szkoda tylko, że taka wiadomość dotarła do szkół za pośrednictwem MEN...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ddddd
ponad rok temu ocena: 17%  2
Od razu idziecie z tematem na pewniaka? Skąd Wasza pewność, że zostało to zaplanowane przez strajkującego nauczyciela? Ktoś wykorzystał okazję, ''robiąc taką niemądrą akcję'' ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maks
ponad rok temu ocena: 100%  1
Wyraźnie napisane jest, nie redakcja tak twierdzi, a tak wynikało z treści maila. Wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem ;)