Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Strażacy nie boją się wyzwań. Jak trzeba, to pompują! Razem z minister sportu [FILMY]

› Społeczeństwo miesiąc temu    5.06.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 6 / 100%
A A A
Druhowie z OSP w Zalesiu Wlkp. przyjęli wyzwanieDruhowie z OSP w Zalesiu Wlkp. przyjęli wyzwanie fot. z video OSP Zalesie

Zauważyliście już na facebookowych stronach jednostek OSP, co się dzieje? Ochotnicy padają przed remizą i ćwiczą. Dziękują za nominacje i nominują. I nagrywają. Pompowali już druhowie z OSP KSRG w Piaskach, dziś przed remizą pompki wykonywali też strażacy z OSP w Pępowie i Zalesiu Wlkp. W ten sposób - wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk - dołożyli cegiełkę do akcji charytatywnej dla chorego chłopca.

Ochotnicy z powiatu gostyńskiego znaleźli się w gronie tych, którzy przyjęli wyzwanie i przystąpili do akcji #GaszynChallenge. To zadanie, w którym trzeba zrobić pompki i wpłacić środki na konto chorego Wojtusia Howisa z gminy Galewice (pow. wieruszowski, woj. łódzkie). Chłopiec walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni i potrzebuje drogiego leku. Do akcji chętnie dołączyli strażacy z OSP, ale też członkinie kół gospodyń wiejskich, organizacje pozarządowe i osoby prywatne. Dzisiaj zadanie wykonali druhowie z jednostki OSP w Pępowie (wyzwanie z jednostki OSP Kobylin) i w Zalesiu (nominowani przez OSP KSRG w Piaskach), ale też pompowała sama minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk (przyjęła wyzwanie z gminy Galewice). Do wykonania zadania nominowani zostali druhowie z Kosowa, Karolewa, Pogorzeli i Bodzewa. 

Pomysł na taką formę pomocy zrodził się w pewne niedzielne popołudnie. - Wyszedłem na dwór. Zrobiłem 10 pompek, nominowałem pięć osób i od tej pory zaczęło to nabierać tempa - zdradza wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, w powiecie wieluńskim Marcin Topór. To on jest pomysłodawcą i organizatorem „sportowej” skarbonki dla Wojtusia pn. #GaszynChallenge.

- Nie znam rodziców Wojtusia ani tego małego bohatera. Galewice są miejscowością położoną 40 km od Gaszyna i pomysł rozpoczął się w samym Gaszynie - opowiada Marcin Topór.

- Początkowo nominowane do zadania zostały osoby prywatne, później jednostki OSP w Gminie Wieluń. Było tak, że jednostki OSP zaczęły nominować się wzajemnie. - Sporo osób prywatnych pompuje. W późniejszym etapie zostały nominowane KGW, policja, służba więzienna, straż miejska, teraz nominują się firmy, dzieci. Wszyscy pomagają - redakcje różnych portali, gazet, urzędy miast, posłowie, ratownicy medyczni, dyrekcje szpitali, drużyny piłkarskie, zarządy dróg, przedsiębiorstwa komunalne, księża zakonnicy, pompuje cała Polska, a teraz nominację poszły za granice do miast partnerskich do jednostek w Niemczech i Austrii. Nominowani byli kandydaci na prezydenta, ale nie podjęli wyzwania - zdradza nam pomysłodawca akcji #GaszynChallenge.

A szkoda, że żaden ze startujących w wyścigu do fotela prezydenckiego nie podjął się wykonania zadania. Czyżby było zbyt łatwe?

Zasady są naprawdę proste: osoby, jednostki czy nominowane instytucje muszą wykonać ćwiczenie - pompki lub przysiady. Jeżeli je wykonają wpłacają na konto chorego chłopca 5 zł, jeżeli nie, wpłacają 10 zł na konto Wojtusia. Nominowani mają 48 h na wykonanie zadania, które jest cegiełką dołożoną do akcji charytatywnej! I mogą nominować minimum 3 kolejne osoby.

Podjęcie wyzwania powinno być udokumentowane filmem, umieszczonym na Facebooku.
W filmikach z rejestracją realizacji zadania trzeba wpisać #GaszynChallenge
Czasu, aby pomóc Wojtusiowi zostało już niewiele. - Tylko do końca czerwca trwa zbiórka na najdroższy lek świata Zolgenza. Jest on dostępny w Stanach Zjednoczonych - mówi mama Wojtka Izabela Howis.

Na koncie Wojtusia brakuje ponad 800 tys. zł. Akcję wsparło już ponad 218 tys. osób.

[AKTUALIZACJA godz. 23.20]

Druhowie z OSP w Pępowie zostali nominowani przez strażaków z Kobylina. Z chęcią podjęli wyzwanie, nakręcili film #GaszynChallenge - pompowali dziś po godz. 20.00,  właśnie skończyli obrabiać nagranie. Wojtusiowi życzą dużo zdrowia. Wśród nominowanych do podjęcia wyzwania jest m.in. jednostka OSP z Babkowic oraz JRG Gostyń - wszystkie trzy zmiany. Ciekawe, co "zawodowcy" na to? Sprostają zadaniu?

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ kinisia
miesiąc temu ocena: 100%  1
Świetna akcja! Gratuluję;)