Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Strefa Militarna 2015 - dzień pierwszy

› Aktualności ponad rok temu    10.07.2015
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
W tegorocznej Strefie Militarnej udział wzięło zarejestrowanych 880 uczestnikówW tegorocznej Strefie Militarnej udział wzięło zarejestrowanych 880 uczestników fot. A. Twardowska

Za nami pierwszy dzień Strefy Militarnej w Podrzeczu, Dzień rozpoczął się od rajdu pojazdów militarnych ulicami gmin Piaski i Gostyń (kliknij, aby obejrzeć zdjęcia). O godzinie 16.00 nastąpiło oficjalne otwarcie terenu dla zwiedzających. Tegoroczny Zlot obfitował w nowości - pierwszą z nich była nocna gra terenowa, który rozpoczęła się w czwartek o godz. 22.00. Grupy rekonstrukcyjne wcieliły się wtedy w role żołnierzy II wojny światowej. 

Pierwszym punktem dzisiejszego programu były próby sprawnościowe. Podczas całej imprezy, wolontariusze - gazeciarze prowadzili zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla rannych żołnierzy oraz na rehabilitację Kacpra. 

 

Podczas pokazu wyszkolenia kawaleryjskiego, na małej arenie zaprezentowała się husaria oraz ułani z 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Punktem kulminacyjnym była inscenizacja "Wielkiej Wojny" na dużej arenie. 

 

Zobacz, jak wygląda plan na jutro (kliknij).

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ fvawev
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  https://www.youtube.com/watch?...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji