Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Studniówka 2021. Maturzyści w tym roku bez balu

› Kultura i Rozrywka 13 dni temu    5.01.2021
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ubiegłoroczna studniówka ZSZ w GostyniuUbiegłoroczna studniówka ZSZ w Gostyniu fot. B. Bujak

Studniówka 2021. Pierwsze takty poloneza nie wprowadzą maturzystów na tegoroczne bale studniówkowe. Te prawdopodobnie się nie odbędą. Uczniowie zajęcia odbywają zdalnie, a w całej Polsce obowiązują zakazy zgromadzeń. Pandemia COVID-19 spowodowała, że na tradycyjnym balu maturalnym w tym roku uczniowie się nie spotkają. Na pewno nie w standardowym terminie.

 

W powiecie gostyńskim mamy pięć szkół średnich. Bale studniówkowe corocznie zaczynały się w drugiej połowie stycznia i trwały do końca lutego. Rok 2021 nie pozostawił złudzeń. Na organizację imprez w standardowych terminach nie ma szans.

- Na tę chwilę nie mamy żadnych planów, nie rozmawiałem z uczniami, także trudno jest mi cokolwiek powiedzieć. Wiem jedno, że studniówki w zespole szkół na pewno nie będzie – mówi Maciej Marcinkowski, dyrektor gostyńskiego ZSZ.

Nie wiadomo przecież, kiedy uczniowie wrócą do szkoły, o organizacji uroczystości nie mówiąc. W podobnym tonie wypowiada się Jarosław Adamczak, dyrektor ZSOiZ w Pogorzeli. Szkoły, która na balu gościła zwykle kameralne grono uczniów.

- Trudno planować. Uczniów do 17 stycznia nie ma w szkole, a potem nie wiadomo. Będzie już za późno. To przykry rok – stwierdza.

W sąsiednim powiecie leszczyńskim dyrektorzy szkół studniówki odwołali, ale planują zorganizować bale kończące szkołę w okolicy kwietnia. Być może na świeżym powietrzu. Liczą, że w jakiś sposób zrekompensuje to brak studniówki. Kolejne miesiące zweryfikują te plany.

Jak bawiono się w ubiegłym roku? Zobaczcie nagrania:

ZSZ Gostyń

ZSO Gostyń

ZSR Grabonóg

ZSOiZ Krobia

ZSOiZ Pogorzela

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!