Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Studniówka ZSZ Gostyń. Ten wyjątkowy bal już się nie powtórzy

› Społeczeństwo› Ze szkół 8 miesięcy temu    25.01.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Oprócz poloneza podczas studniówki ZSZ zatańczono również walcaGostyń. Oprócz poloneza podczas studniówki ZSZ zatańczono również walca fot. Bogdan Bujak

Od najważniejszego tańca rozpoczął się sobotniego wieczoru bal studniówkowy około 110 maturzystów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu.

- Taniec ten symbolicznie kończy, ale też rozpoczyna bardzo ważny etap naszej życiowej egzystencji. Na 100 dni przed maturą zatrzymujemy się i uzmysławiamy sobie, że czas pobytu w tej szkole bezpowrotnie mija. Cztery lata wspólnej nauki bardzo nas do siebie zbliżyły. Wiele z naszych szkolnych przyjaźni z pewnością przetrwa, inne pozostaną na długo w pamięci. Za chwilę czekają nas egzaminy, a zaraz potem każdy z nas pójdzie swoją własną drogą, bo przed nami nowe wyzwania - mówiła do swoich koleżanek i kolegów z sali Weronika Kep.

Z kolei stojący obok niej Krzysztof Cichowski zwrócił się do grona pedagogicznego tymi słowy:

- Zanim wielki świat złapie nas w swoje ręce chcieliśmy podziękować wszystkim państwu, przede wszystkim za to, że w ciągu tych 4 lat starali się państwo sprawić, abyśmy wierzyli w swoje siły i stawiali przed sobą cele często w naszym mniemaniu trudne do realizacji. Dawali nam państwo możliwość zaprezentowania talentów i zainteresowań. To dla nas radość i przywilej mieć wokół siebie takie osoby, móc pracować z nimi i czuć ich wsparcie dla naszych działań.

Dyrekcji szkoły i wychowawcom pięciu klas technikum podziękowano symboliczną różą. Wyrazy wdzięczności popłynęły także pod adresem rodziców i opiekunów studniówkowiczów, za to „jak bardzo przeżywacie każde nasze sukcesy czy niepowodzenia” czy „,że z miłością akceptujecie nasze wybory”.

Po przemowie uczniów głos zabrał dyrektor Maciej Marcinkowski.

- Rozpoczęliście tę studniówkę wspaniałym polonezem, z wielkim zaangażowaniem poświęciliście swój czas na próby, aby zachwycić wszystkich swoim kunsztem i profesjonalnym podejściem do pracy nad układem. Ten trud i praca włożona w przygotowanie poloneza pokazują, że stać was na osiągnięcie wysokich celów i realizację planów oraz marzeń. Myślę, że z takim samym zaangażowaniem i profesjonalizmem zrealizujecie majowe i czerwcowe zmagania - powiedział dyrektor.

Ostatnim oficjalnym akcentem studniówki, zanim zabawa rozpoczęła się na dobre było wzniesienie toastu.

- Życzę wam niezapomnianych przeżyć na wyjątkowym balu, balu, który już się nie powtórzy. Życzę, żeby uśmiech na waszych twarzach nie znikł do końca dzisiejszej zabawy, ale również w dniu, kiedy będziecie za 5 miesięcy odbierali wyniki egzaminu maturalnego - podsumował M. Marcinkowski

Zobacz także: jak wyglądał pierwszy bal studniówkowy w tym roku w naszym powiecie

Przeczytaj: grzecht organizatorów studniówek - czego powinni się wystrzegać

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!