Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Stwierdzili rażące zaniedbania i wezwali służby weterynaryjne

› Motoryzacja 7 miesięcy temu    8.01.2020
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. WITD Poznań

Brudna, niewymyta przyczepa z dużą ilością odchodów zwierzęcych, to bomba biologiczna w czasie zbierającej duże żniwo choroby świń ASF. Inspektorzy transportu drogowego skontrolowali podejrzany pojazd. 

 

Kontrole przeprowadzane były 3 stycznia w Gostyniu na punkcie kontrolnym przy drodze wojewódzkiej numer 434. Tego dnia sprawdzane były warunki, w jakich odbywał się transport zwierząt, a w szczególności świń. Inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie w pustym pojeździe, który rozładował 483 sztuki prosiaków na miejscowej fermie, stwierdzili rażące zaniedbanie.

- Pojazd był brudny, nieumyty, z dużą ilością odchodów na pokładzie, które tworzyły płynną breję – mówią inspektorzy.

Powiadomili służby weterynaryjne i zakazali załadunku zwierząt. Pojazd skierowano do umycia i wymaganej dezynfekcji, a wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowania administracyjne.

Czytaj także: Kradł paliwo. Potem sprzedawał je po okazyjnej cenie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Nigdy wam tego nie zapomnimy.
  7 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Setki takich śmierdzących aut mogły jeździć po Rawiczu. Wszystko dzięki naszemu burmistrzowi Kubikowi i jego radnym z BSR. To oni chcieli ściągną do Rawicza ten świński BYZNES i wybudować w granicach miasta ubojnię na 20 tysięcy świń dziennie. To są ludzie bez wyobraźni, samolubni myślący tylko o sobie. Nie wiadomo na co liczyli uchwalając taki plan zagospodarowania przestrzennego. Interesował ich relaks świń po transporcie, przed zagazowaniem, a nie los ludzi tam mieszkających. Jedna radna to nawet stwierdziła że oglądała film z takiej ubojni i nic nie śmierdziało. A teraz udają że już tematu nie ma.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Janusz
  7 miesięcy temu 4
  Bo kierowca to typowa świń...... I bruda.... I tyle w temacie typowy szm.......
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bamber
  7 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Takowe kontrole konieczne są nocą, bo cwaniaki większość inwentarza w katastrofalnych warunkach wożą nocami. Dziś w nocy takowy cuchnący TIR jechał przez rynek w Krobi na Pępowo krótko po 23-ciej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ZOOO
  7 miesięcy temu 2
  Może facet za darmo rozwoził ASF?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pigi
  7 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Jeśli jechali do miejsca dezynfekcji czyli tzw. Myjki to ja nie widzę żadnego zaniedbania. W miejscach rozładunku tzn. Fermach czy gospodarstwach prywatnych nie ma specjalistycznych myjek więc trzeba takim autem się na nią udać. Jeśli jechali na załadunek brudnym autem ( wątpię aby kierowca się do tego przyznał choć swiat zna różne przypadki ludzkiej ......) to oczywiście D****** z grubej rury włącznie z możliwością odebrania licencji na transport. Przykre, ale przestrzeganie zasad bioasekuracji przez pseudo firmy niestety ale leży. Myjki na rzezniach też pozostawiaja wiele do życzenia A tam kontrolę sprawuje weterynaria przecież Druga sprawa brudnego auta nawet za bramę bym nie wpuścił i pewnie każdy rolnik również
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji