Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

› Zdrowie i uroda ponad rok temu    17.03.2015
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu informuje, że ruszył Program Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Organizatorzy podkreślają: - Chcemy pomóc tym, którzy ze swym cierpieniem i ogromnymi problemami pozostają osamotnieni. Utworzyliśmy fundusz pomocy stypendialnej, aby zebrane środki rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących. Procedury Programu zostały przez nas tak zaplanowane, aby uczynić je jak najbardziej dostępnymi, i aby w jak najmniejszym stopniu obciążały rodziny. Wysokość i forma pomocy jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin, jest ona przyznawana na okres jednego roku. Osoby ubiegające się o przyznanie pomocy składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty.

Dopiero po analizie wniosków Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES kontaktuje się z wybranymi rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu, które kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają do SPES do weryfikacji.

Wnioski o stypendia na lata 2015/2016 przyjmujmowane są do dnia 6.04.2015 roku. Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem naszego stypendium. Informacje oraz składanie wniosków na stronie: www.spes.org.pl/stypendia

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES Organizacja Katolicka ∙ Organizacja Pożytku Publicznego Katowice ∙ ul. Kościuszki 46 ∙ tel. 32 205 38 80 www.dla-dzieci.spes.org.pl ∙ e-mail: spes@spes.org.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!