Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Sukces gostyńskiej firmy. Wysyłali zgłoszenie „bez dużych nadziei”. I wygrali!

› Gospodarka 18 dni temu    11.09.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Krzysztof Przybylski do dziś nie wierzy w sukces start up'u swojej firmy. A jednak!Gostyń. Krzysztof Przybylski do dziś nie wierzy w sukces start up'u swojej firmy. A jednak! fot. SWPPG Gostyń

KPMP – firma Krzysztofa Przybylskiego z Gostynia zwyciężyła w konkursie Start-Up Challenge 2020 w kategorii TRADITION & MODERNITY pokonując wielu konkurentów z całej Europy. - W połowie tego roku wysłaliśmy aplikację do konkursu – European Tech and Startup Days, organizowanego w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, bez dużych nadziei - przyznaje dziś właściciel firmy.

Sukces

Tymczasem, jak się okazało 3 września był dniem wielkiego stresu, ale jednocześnie wielkiego sukcesu dla Krzysztofa Przybylskiego – założyciela firmy KPMP. To wtedy prezentował swój pomysł przed jury konkursu Start-Up Challenge 2020. Konkurencja była silna, do konkursu zgłoszono bowiem 250 projektów z całej Europy. Szansę na prezentację przed jury otrzymało 18 firm w 6 kategoriach. Po emocjonującym dniu, w trakcie wieczornej gali pomysł firmy KPMP zdobył uznanie jury i zwyciężył w kategorii TRADITON & MODERNITY: przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo.

- Kto by pomyślał, że firma z Gostynia dostanie szanse udziału w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń dla Startup’ów w naszej części Europy - European Tech and Startup Days? A chyba nikt nie przypuszczał, że wygra! Dzięki temu wyróżnieniu weźmiemy udział w programie InCredibles powered by Sebastian Kulczyk! Jest moc! - napisał na swoim fanpage’u pomysłodawca i właściciel firmy.

 

Prestiż

Już sam udział w finałowej prezentacji był wyróżnieniem oraz niesamowitą szansą na nawiązanie kontaktów z prezesami dużych korporacji, potencjalnymi inwestorami, klientami oraz innymi start-upami. Konkurs odbył się w trakcie European Tech and Start-Up Days. To impreza, która towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach. Zwycięstwo w swojej kategorii dla KPMP wiąże się z otrzymaniem cennych nagród, m.in.: dedykowanej kampanii marketingowej oraz udziałem w prestiżowym programie akceleracyjnym InCredibles powered by Sebastian Kulczyk.

Pomysł

Za dostrzeżenie nieoczywistej luki rynkowej w branży budownictwa drogowego oraz uniwersalność i prostotę pomysłu – tak jury uzasadniło swoją decyzję. Na czym dokładnie polega działalność KPMP? Firma projektuje i wdraża na rynek specjalnie zaprojektowaną belkę oporowo-najazdową dla budownictwa drogowego o nazwie ReBe. Produkt pozwala na zredukowanie kosztów wykonania złączy asfaltowych poprzez przygotowanie krawędzi układanej nawierzchni asfaltowej w sposób eliminujący kosztochłonne prace przygotowawcze.

- To nowe rozwiązanie, którego nie ma obecnie na świecie. To prototyp, na który złożyliśmy wniosek patentowy w 2020 roku. Takie rozwiązanie przydatne jest w branży budownictwa drogowego do wykonywania nawierzchni asfaltowej. Ma za zadanie przyspieszenie procesu wykonywania krawędzi mineralno-asfaltowej na końcu odcinka roboczego. Tam codziennie, kiedy układany i zagęszczany jest asfalt, powstaje miejsce, które dotychczas wymagało usunięcia - w odległości od 0,5 do 2 metrów, żeby następnego dnia można było rozpocząć prace. My zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które niweluje konieczność usuwania materiału, dzięki temu przyspieszamy prace od 30 do 60 minut następnego dnia i redukujemy straty od 0,5 do 4 ton materiałów za każdym razem. Jesteśmy teraz na etapie testowania rozwiązania - mówi Krzysztof Przybylski.

Podsumowując - redukcja kosztów szacowana jest o 70%, a sam proces skrócony z pięciu do jednego etapu. Produkt jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na rynku, a firma KPMP wystąpiła już o ochronę patentową. Pomysłem zainteresowane są już największe firmy budowlane na świecie.

Kto stoi za sukcesem KPMP? Jak powstawała firma i kto ją tworzy? - czytaj w kolejnym numerze „Życia Gostynia”

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Klepaczka
  17 dni temu 5
  Gratulacje!☺
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gostynianka
  17 dni temu 4
  Super .3mamy kciuki za dalsze sukcesy !!! Brawo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anka
  18 dni temu ocena: 100%  3
  Gratulacje i powodzenia!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~
  18 dni temu ocena: 100%  2
  Gratulacje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dumny
  18 dni temu ocena: 100%  1
  Gratulacje! Nie moja branża, ale mozemy być dumni z gostyniaka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji