Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Święto plonów z biskupiańskim zespołem [FILM]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    27.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dożynki w RokosowieDożynki w Rokosowie fot. Tomasz Teodorczyk

Występ Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic był jedną z najciekawszych atrakcji tegorocznych dożynek w Rokosowie (gmina Poniec).

 

Święto plonów zorganizowano w sobotę 25 sierpnia. Około godziny 17.00 dożynki rozpoczęły się mszą świętą w kaplicy wiejskiej. Mimo początkowego zachmurzenia i lekkich opadów, mieszkańcy w rytm muzyki, przeszli dożynkowym korowodem przez całą wieś, aż na boisko sportowe. 

Na miejscu tradycyjnie podzielono się chlebem i przekazano gospodarzom dożynkowy wieniec. Przed mieszkańcami wsi wystąpił Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic. Po tańcach i śpiewach  przyszedł czas na Zespół Bez Nazwy, który również umilił czas mieszkańcom. Po występach zespół „Timer" zaprosił wszystkich do tańców.

– Niektórzy rolnicy zebrali w tym roku większe plony, inni mniejsze. Trzeba się mimo wszystko radować  – mówi Marcin Perdon, sołtys Rokosowa.

Czytaj: Pijana uderzyła w busa. 9 osób w szpitalu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!