Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Święty Michał Archanioł nawiedził parafię

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    15.03.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Szelejewo. Tak wyjątkowego gościa szelejewska parafia jeszcze nie miała okazji witaćSzelejewo. Tak wyjątkowego gościa szelejewska parafia jeszcze nie miała okazji witać fot. Bogdan Bujak

Niezwykłe wydarzenie kościelne mieli okazać przeżywać parafianie z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Szelejewie Drugim, przez kilka dni minionego tygodnia. Od czwartku, 9 marca do soboty, 11 marca w miejscowym kościele parafialnym odbywała się peregrynacja figury Świętego Michała Archanioła z Groty na Górze Gargano.

Powitanie figury miało miejsce w czwartkowy wieczór nabożenstwem oczekiwania oraz mszą św. na rozpoczęcie Nawiedzenia. Św. Michał Archanioł przyjechał do szelejewskiej świątyni w niezwykłej asyście – miejscowej ochotniczej straży pożarnej.

- Przybywa do nas z daleka niezwykły gość. Figura jest kopią figury z Gargano, ale przecież w symbolu tej figury przybywa do nas gość z nieba – Święty Michał Archanioł, który nam nieustannie towarzyszy. Chciejmy go bardzo serdecznie i radośnie powitać w naszej parafii – mówił w trakcie liturgii ksiądz Sylwester Szwajca CSMA ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła, pod którego opieką, wraz innymi ojcami michalitami, figura księcia wojsk anielskich peregrynowała do Szelejewa.

Więcej o wyjątkowym wydarzeniu religijnym czytaj w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia".

Dowiedz się także: co wykazała kontrola Najwyższej Izby Kontroli w gostyńskim szpitalu oraz dla kogo tym razem grali muzyce w ramach koncertu "Cztery Mile Rocka"?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ strażak
  ponad rok temu ocena: 83%  3
  O!!! Straż Pożarna dojechała-do pożaru nie ma czym!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Michał
  ponad rok temu ocena: 75%  2
  Oby Twoja niewiedza i bluźnierstwo zostało Ci wybaczone drogi Riki. Panie Boże wybacz mu, bo nie wie co czyni! Figura nie jest czczona jako bóstwo, to obrońca Boga i Archanioł. Najmniejszy Aniołek w Królestwie Niebieskim, który jako jedyny postawił się szatanowi chcącemu spiskować przeciwko Bogu. Poczytaj może Pismo Święte i pogłębiaj swoją wiedzę jeśli chcesz zajmować głos na temat Teologii.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Riki
  ponad rok temu ocena: 33%  1
  Pierwsze przykazanie "nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną." Przychodzenie do kościoła oglądać jakaś figurkę i dotykać ja to grzech o czym mówi dekalog.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji