Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Szkolą przyszłych liderów

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    5.08.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Licealiści i gimnazjaliści z gminy Krobia, mimo wakacji, zaangażowali się w realizację projektu pod nazwą "Młodzi Aktywni", który przygotowało Stowarzyszenie "Ziemia Krobska".

Poprzez warsztaty i spotkania ze znanymi w lokalnym środowisku ludźmi, uczą się między innymi asertywności, współdziałania w grupie, rozwiązywania problemów w zespole. Dotychczasowym efektem zajęć jest napisany przez młodych ludzi kolejny projekt, dotyczący stworzenia w Krobi letniego kina młodzieżowego. Ma szansę na realizację, zwłaszcza, że aktywni krobianie starają się o dofinansowanie z programu "Działaj Lokalnie". Projekt "Młodzi Aktywni" powstał przy pomocy dużej grupy mieszkańców z gminy Krobia. W realizację pomysłu Stowarzyszenia zaangażowali się młodzi ludzie w wieku od 15 do 18 lat. Projekt trwa od 31 marca do końca września, dwutorowo: przygotowano zajęcia stacjonarne tzw. warsztatowe i wyjazdowe, które odbywają się m.in. w ośrodku szkoleniowym w Brzedni. Wśród gości, z którymi spotkała się młodzież, w maju i czerwcu - kiedy projekt ruszał, znaleźli się lokalni społeczni liderzy: Agnieszka Wujek, prezes Fundacji “Miejsce Moje”, burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Robert Marcinkowski oraz starosta gostyński Andrzej Pospieszyński. Uczestnicy projektu poznali tajniki przygotowywania się do wystąpień publicznych, umiejętności robienia dobrego wrażenia na rozmówcy. Dotychczas nauczyli się też podstaw planowania i organizacji pracy w grupie, a także praktycznych sposobów radzenia sobie ze stresem i emocjami. 2 lipca młodzi-aktywni wykorzystali fakt, że zbliżała się II tura wyborów prezydenckich i przeprowadzili pierwszą w gminie Krobia kampanię społeczną. Więcej w bieżącym numerze "Życia"(AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!