Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Szpital wygrał 11 milionów złotych od NFZ-u. Wyrok nie jest prawomocny

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    26.09.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 25 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. O pozytywnym rozstrzygnięciu dla gostyńskiego szpitala poinformował na konferencji prasowej starosta Robert Marcinkowski, w towarzystwie dyrektor szpitala Justyny Jaskulskiej oraz radcy Michała Bojdo z kancelarii Siemianowski Mietlarek i PartnerzyGostyń. O pozytywnym rozstrzygnięciu dla gostyńskiego szpitala poinformował na konferencji prasowej starosta Robert Marcinkowski, w towarzystwie dyrektor szpitala Justyny Jaskulskiej oraz radcy Michała Bojdo z kancelarii Siemianowski Mietlarek i Partnerzy fot. Bogdan Bujak
Dzisiaj sprawiedliwość „wypływa” po siedmiu latach – mówi starosta Robert Marcinkowski o zdaje się precedensowym wyroku, jaki na korzyść gostyńskiego szpitala wydał we wtorek, 25 września warszawski sąd okręgowy.


Chodzi o kwotę prawie 11 000 000 złotych, jaką sąd I instancji zasądził na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu tytułem odszkodowania za utracone korzyści wynikające z udzielenia kontraktu na ratownictwo medyczne.

Sprawa ciągnie się od 2011 roku, gdy Narodowy Fundusz Zdrowia zorganizował konkurs na świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego, w którym udział wziął gostyński SP ZOZ i firma Falck. Wygrał ten ostatni, z czym nie zgodził się drugi z oferentów, w związku z czym wystąpił w 2014 roku z powództwem do sądu. Argumentowano, że organizator prawdopodobnie źle policzył punkty w trakcie postępowania.

– To myśmy wygrali postępowanie konkursowe, a nie firma Falck – komentuje Justyna Jaskulska, dyrektor szpitala.

– Dzisiaj jak się okazuje sąd przyznaje nam rację – dodaje R. Marcinkowski.

Jako że jest to wyrok w I instancji, jest nieprawomocny władze szpitala nie mogą jeszcze otwierać szampana i sprawdzać, czy rzeczone miliony wpłynęły już na konto.

– Niemniej jednak to, że wyrok zapadł i sąd przyznał rację szpitalowi jest dla nas bardzo optymistycznym prognostykiem. Te utracone korzyści zostały przez sąd dowiedzione, potwierdzone i z perspektywy mieszkańców powiatu gostyńskiego na pewno nas to cieszy. Chociaż nie jest jeszcze powodem do entuzjazmu – podaje gostyński starosta.

Teraz władz szpitala będą czekały na pisemne uzasadnienie wyroku oraz reakcję strony przegranej - Narodowego Funduszu Zdrowia. Czy odwoła się on od decyzji sądu czy też nie?

O szczegółach sprawy przeczytasz w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”.

Dowiedz się również: darem na co, ma być nowo otwarte boisko piłkarskie?

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Edd
ponad rok temu ocena: 100%  25
Powiat wydaje fortunę na szpital, lecz poprawę odczuwa tylko jego obsługa. Układ rodzinny, który zawiaduje jego działalnością. Jak tam prywatny pokój dializ, udostępniony prywatnej firmie, ma się dobrze, przynosi dochody?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak dla Starosty
ponad rok temu ocena: 50%  24
Zadziwiające jak spanikowane osoby chcą zdyskredytować sukces pana Starosty i powiatu. Niestety się to nie uda. Ludzie już wszystko wiedzą i nawet TVN pokazał bardzo pozytywny materiał. Panie Starosto tak trzymać i do przodu :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 45%  23
Prawdziwe i jedyne podziękowania należą się dyrektorowi Madziołko i tyle w temacie. Ślepy nawet zauważy o co tu w tym wszystkim chodzi. I to jest dowód, dlaczego powinno wygrać każde inne ugrupowanie niż te powyżej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rada
ponad rok temu ocena: 36%  22
Jedzenie w szpitalu to dramat panie Marcinkowski. Nie ma co biegać do kamer przez cała kadencję, wydawać własne gazetki z własnymi pochwałami. Nowy starosta z nową panią dyrektor powinni weszcie się tym zająć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zmienimy
ponad rok temu ocena: 40%  21
To jest odpowiedź na jakość jedzenia w szpitalu? Dlatego właśnie należy zakończyć karierę pana starosty na tym stanowisku. "Szpital to nie restauracja" - proponuję takie hasło wyborcze na plakatach SKW.
~ zmień płytę
ponad rok temu ocena: 57%  20
Nie odwracaj kota ogonem. Szpital to nie restauracja a starostwo nie jest od gotowania. Nie możesz znieść pozytywnego wyroku i znowu hejtujesz. Wczoraj nawet TVN mówił dobrze o sprawie, jedynie w lokalnej czerwonej trybunie cisza.
~ idzie lepiej
ponad rok temu ocena: 61%  19
Za czasów nowej pani Dyrektor zaczęło się dużo lepiej dziać. Poza tym żaden Starosta nie zrobił tyle dla szpitala co pan Marcinkowski. Budynek po remoncie, szykuje się rozbudowa i jeszcze w ostatnim czasie wygrana sprawa. Innych kandydatów w wyborach nie widzę, jak ktoś myśli rozsądnie wybierze pana Marcinkowskiego. Oczywiście głostyn24 takich rzeczy nie poda... wiadomo kto za tym stoi...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G-ń
ponad rok temu ocena: 53%  18
Komentarz z TVPis. Typowa propaganda przed wyborcza.
~ pozornie lepiej
ponad rok temu ocena: 47%  17
Słuszna uwaga , szpital stał nad przepaścią o obecnie robi duży krok w przód. Za wygranie boju o kasę to gratulacje dla prawników , jeżeli wygrana sprawa stanie się faktem a Falck się nie odwoła ( w co wątpie ) to fajnie że kasa wróci do Gostynia. Fakt jest taki że zawsze znajdą się osoby które podpisują się pod sukcesem innych . Osoby zostały wymienione w wypowiedzi poniżej - Pt
~ pfff
ponad rok temu ocena: 56%  16
Z ogłoszeniem sukcesu należało zaczekac az kasa wpłynie na konto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pt
ponad rok temu ocena: 62%  15
Dlaczego gratulujecie staroście i Pani dyrektor? A poprzedni dyrektor Miadziołko? To on wywalczył te pieniądze a słowem nie został wspomniany... Wstyd. A Robercik i tak nie przejdzie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ proces
ponad rok temu ocena: 56%  14
W 2011 roku to przecież czasy Andrzeja Pospieszyńskiego i dyrektora Miadziołko. To ci ze zdjęcia, no chyba nie? Może czas na wielki powrót superdyrka i superAndrew. Tak na poważnie to już chyba każdy czuje że nadszedł czas na zmiany. PS ktoś wie ile z tych milionów trafi do pana z kancelarii prawnej. Bo jakoś zupełnie przypadkowo zabrakło tej informacji. Dziennikarka zapyta czy będzie kilkutygodniowe unikanie tematu jak po klęsce PPP? Stawiam , że wszyscy sie zdzwimy jak usłyszymy ile szpitalnych pieniędzy trafi do pana adwokata?
~ Jaś
ponad rok temu ocena: 90%  13
Dobra wiadomość i oby to był ostateczny wynik. Ale jeśli chodzi o sformułowane przyczyny tego odszkodowania to szok, wiedzą tylko Ci co znają temat a pozostali zastanawiają się o co chodzi a teraz cytat "tytułem odszkodowania za utracone korzyści wynikające z udzielenie kontraktu na ratownictwo medyczne"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 69%  12
A na Głostyń24 cisza. Temat niewygodny. Co kopary opadły?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TVPiS
ponad rok temu ocena: 75%  11
Na Głostyn42 masz tylko propagandę wybranych. Niestety takie mamy stronnicze media. Nie napiszą, bo musieliby pochwalić powiat.
~ Jobejt24
ponad rok temu ocena: 56%  10
Robercik zaprosił tylko lubiane przez siebie media? Po przegranych sprawach sądowych ma uraz i tak mu zostało.
~ Praciwnik
ponad rok temu ocena: 46%  9
Temat zastępczy.......... Nic nie znaczy....... Idą wybory!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ no nie
ponad rok temu ocena: 76%  8
11 milionów to twoim zdaniem temat zastępczy? Na takie informacje właśnie warto czekać. Super wiadomość
~ super
ponad rok temu ocena: 75%  7
Bardzo dobre wiadomości. Oby tak dalej i do przodu!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziwne
ponad rok temu ocena: 32%  6
A co w tej sprawie NFZ zapomniano zapytac? Wygrana szpitala ,a nie Falck w konkursie na ratownictwo to orzeczenie sadu czy tylko tak mowi p.dyrektor, bo dziwnie brzmi taka stanowcza opinia...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mm
ponad rok temu ocena: 43%  5
Część długów mogliby pospłacać , choć jeszcze dużo milionów zaciągane w parabankach pewnie do spłacenia pozostanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gg
ponad rok temu ocena: 47%  4
Co ma obecna Pani dyrektor wspólnego ze starym zadłużeniem?
~ do do
ponad rok temu ocena: 37%  3
i to jest odpowiedź dlaczego zadłużali się w parabankach? w takim razie nie gratulacje dla starosty i dyrektor tylko gratulacje dla parabanków
~ do mm
ponad rok temu ocena: 56%  2
No właśnie gdyby nie utrata ratownictwa zadłużenia mogło by nie być wcale. Teraz na szczęście prawda wychodzi na jaw. Oliwa zawsze sprawiedliwa. Gratulacje dla pani Dyrektor i pana Starosty.
~ SPZOZ
ponad rok temu ocena: 88%  1
Brawo za działanie. Wreszcie po tylu latach takie pozytywne skutki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji