Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Sztandar łączy leśników z małymi ojczyznami

› Aktualności ponad rok temu    16.09.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Piaski. Nadleśniczy Tomasz Kwieciński przyjmuje sztandar z rąk Ireneusza NiemcaPiaski. Nadleśniczy Tomasz Kwieciński przyjmuje sztandar z rąk Ireneusza Niemca fot. Bogdan Bujak

Dokładnie 74 lata po złożeniu uroczystego ślubowania przez leśniczego Marcina Piechockiego w kancelarii Nadleśnictwa Pogorzela, obecnie Nadleśnictwa Piaski tutejsi leśnicy ponownie obchodzili swoje wielkie święto. 13 września 2019 roku pracownicy piaskowskiego nadleśnictwa ślubowali przed nowo nadanym sztandarem.

– To dla nas bardzo ważny moment i wielkie wyróżnienie. Sztandar jest bowiem symbolem najważniejszych wartości, więzi, która łączy obecnych i byłych pracowników naszej jednostki oraz wszystkie osoby, firmy i instytucje z którymi od la współpracujemy. To także symbol łączący nas leśników z małymi ojczyznami, w których mieszkamy razem ze swoimi rodzinami. To ludzie i ich współdziałanie stanowią o sile naszego nadleśnictwa – mówił nadleśniczy Tomasz Kwieciński.

Sztandar wręczył piaskowskiemu nadleśniczemu jego poprzednik na tym stanowisku, Ireneusz Niemiec - obecnie zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu przypominając jednocześnie różne koleje losu, jakie doprowadziły leśników do momentu, w którym są obecnie. Od odbudowy zasobów leśnych po zniszczeniach wojennych, przez późniejszy okres transformacji, który charakteryzowała niepewność zatrudnienia i odpływ pracowników, aż po ostatnią dekadę, z której najbardziej zapamiętane zostaną kataklizmy pustoszące lasy i drzewostany. 

Jednocześnie mówiący zauważył, że nadanie sztandaru to sposobność do uhonorowania w godny sposób całego dorobku nadleśnictwa.

– To okazja, żeby podziękować pracownikom ze wszystkich szczebli zarządzania nadleśnictwem. Tych z biura, i z terenu, jak również tym, którzy swoją ciężką fizyczną pracą dbali o każdą posadzoną sadzonkę, o każdy wyrobiony metr drewna. Tym, którzy niejednokrotnie całe swoje życie zawodowe związali z borami i dąbrowami piaskowskimi. Jak również tym, którzy są dopiero na początku tej drogi. Tym, którzy spełnieni zawodowo korzystają z zasłużonej emerytury, jak również i tym nad grobami których szumię już leśne knieje. Niech ten sztandar jako symbol najwyższej wagi prowadzi nas przez następne lata w przekonaniu dobrze wykonanej i docenianej pracy. A wszystko to dla lasu, dla ludzi – powiedział I. Niemiec.

Więcej czytaj w jutrzejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Przeczytaj także: jakie zmiany zaszły w dostępie do kont bankowych

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!