Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Szukali dyrektora, ale nie mają dużego wyboru

› Aktualności ponad rok temu    6.03.2019
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Zakończenie roku szkolnego w 2016 r. w SP nr 2 w JarocinieZakończenie roku szkolnego w 2016 r. w SP nr 2 w Jarocinie fot. Archiwum jarocinska.pl

Minął termin zgłaszania ofert w konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Kto jest zainteresowany?

 

Do zakończenia roku szkolnego pozostały jeszcze mniej więcej cztery miesiące, ale burmistrz Jarocina już teraz ogłosił konkurs na dyrektora jarocińskiej „dwójki”.

 

 

- Kadencja obecnej pani dyrektor Agaty Musioł kończyła się w momencie, kiedy rozpoczynaliśmy wygaszanie gimnazjów i kiedy „dwójka” łączyła się z „jedynką” (likwidowane Gimnazjum nr 1 - przyp. red.). Nie chcieliśmy wówczas zmieniać dyrektora i powierzyliśmy pełnienie funkcji pani Musioł na kolejne dwa lata. Teraz właśnie one mijają i dlatego ogłosiliśmy konkurs na to stanowisko - wyjaśnia Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina.

 

 

[o zapowiadanym strajku nauczycieli - jak sytuacja wygląda w Jarocinie - przeczytasz TUTAJ]

 

Wzorem poprzednich konkursów na szefów publicznych placówek oświatowych w gminie Jarocin przesłuchanie kandydatów na stanowisko dyrektora przez komisję konkursową będzie miało charakter otwarty dla publiczności.

 

Każdy zainteresowany będzie mógł uczestniczyć w części dotyczącej prezentacji koncepcji funkcjonowania i rozwoju szkoły przygotowanej przez kandydatów oraz odpowiedzi na pytania członków komisji. Pytania kandydatom - zgodnie z prawem - będą mogli jednak zadawać tylko członkowie komisji. Osoby postronne mogą zgłaszać swoje zapytania wcześniej w urzędzie miejskim.

 

Zainteresowani objęciem stanowiska szefa „dwójki” mogli składać swoje oferty do wtorku - 5 marca. Do magistratu zgłosił się jednak tylko jeden kandydat, a chyba raczej kandydatka.

 

[jesteś zainteresowany wybrami sołtysów i przewodniczących osiedli - terminy oraz miejsca zebrań wyborczych znajdziesz TUTAJ]

 

Jest nią prawdopodobnie dotychczasowa szefowa SP nr 2 Agata Musioł, która już w momencie ogłoszenia konkursu zapowiadała, że będzie ubiegała się o kolejną kadencję.

 

Przesłuchanie odbędzie się w środę - 20 marca o godz. 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie (al. Niepodległości 8, sala nr 10). Informacji na temat konkursu udzielają pracownicy wydziału kultury Urzędu Miejskiego w Jarocinie (al. Niepodległości 10, pok. 61, tel. (62) 749-96-61). Tam też można zgłaszać pytania do kandydatki.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 71%  6
Droga Redakcjo - tytuł żenujący. Treść - podobnie. Wymagania na stanowisko dyrektora sa ogromne, niewielu może poszczycić się tym, że je spełnia. Dodatkowe, praktyczne umiejętności sa tak rozległe, że nie każdy (nawet jeśli ma kwalifikacje) ma także predyspozycje do zarządzania placówką oświatową. To nie jest tak, że każdy może sobie wejść do urzędu i zgłosić swoją kandydaturę... A wybór jest - Dyrektor, który się sprawdził nie ma konkurencji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bura
ponad rok temu ocena: 38%  5
Nie zgadzam się! Dla mnie stanowisko dyrektora szkoły publicznej powinno być kadencyjne maksymalnie 2 kadencje. Każdy dobry nauczyciel potrafi też kierować taką placówką. Oczywiście pod warunkiem, że mu gmina nie przeszkadza i nie szuka oszczędności na oświacie. A niestety Jarocin potrafi to robić. Jest nawet przykładem na całą Polskę z tego co wiem.
~ FAN ANNY KONIECZNEJ
ponad rok temu ocena: 100%  4
"Kto się jest zainteresowany?" Pani redaktor, czy Pani ukończyła jakąkolwiek szkołę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ były czytelnik
ponad rok temu ocena: 100%  3
Poziom artykułu i tytuł to samo dno.Tego nie da się czytać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ los
ponad rok temu ocena: 91%  2
Bycie dyrektorem szkoły to żadna przyjemność. A mieć takich zwierzchników to moim zdaniem tragedia, Tylko współczuć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
ponad rok temu ocena: 89%  1
Współczuję kadrze kierowniczej szkół. Kilka dni temu ukazało się kilka nowych rozporządzeń MEN a do końca marca ma ukazać się jeszcze kilkadziesiąt .Trudno to wszystko przeczytać a co dopiero wdrażać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji