Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Tajemnicza przesyłka za 350 zł

› Społeczeństwo ponad rok temu    2.05.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotolia.com

W okresie przedświątecznym, jednego z pogorzelskich przedsiębiorców, odwiedził kurier z paczką. Żona właściciela, pani Basia, akurat oczekiwała na przesyłkę, dlatego poszła do biura, gdzie mąż już płacił kurierowi za „tajemniczą paczkę”. Nie zgadzały jej się gabaryty, a dodatkowo, podejrzenia wzbudziła kwota. Mieli zapłacić 350 zł. Paczki nie odebrali.

 

Właściciel firmy przypomniał sobie telefon od kobiety, która jakiś czas temu zadzwoniła do niego z informując, że kurier był z przesyłką, ale nikogo nie zastał w siedzibie firmy. W trakcie rozmowy „wymusiła” zgodę na ponowne wysłanie paczki. Właściciel firmy był pewny, że to przesyłka z rzetelnej firmy reklamowej, z którą dotychczas współpracował. Kobieta sprytnie prowadziła rozmowę, nie wyprowadzając go z błędu.

Następnego dnia przyjechał kurier z kopertą. Łącząc fakty, małżeństwo zorientowało się, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy.

- Za samo wystawienie faktury nie pobiera się opłaty w kwocie 350 zł, tylko za wykonaną i udokumentowana pracę. Po drugie, oprócz nazwy „Mapa firm” [małżeństwo korzystało z takiej usługi w innej, legalnie działającej firmie – przyp. red.], żadnych innych danych nie było. Była tylko adnotacja, że „po odebraniu przesyłki, proszę zadzwonić na wskazany numer”, którego w rzeczywistości nie było – relacjonuje kobieta.

Kurier nie pozwolił otworzyć przesyłki, zasłaniając się ochroną danych osobowych. W konsekwencji paczki nie odebrali.

Wtedy, już po świętach, po raz drugi otrzymali telefon od poprzedniej rozmówczyni, z pytaniem, dlaczego nie odebrano przesyłki?

- Poinformowała, że sprawę przekazuje windykacji. My zgłosiliśmy to na policję. Podejrzewamy, że takich ofiar wyłudzenia pieniędzy może być więcej. My na szczęście nie straciliśmy, bo w porę udało nam się wszystkie fakty poskładać, a w natłoku pracy można postępować schematycznie: kurier przyjeżdża, jest jakaś przesyłka, pewnie ktoś zamawiał z rodziny to trzeba odbierać. Później okazuje się, że oszustom udaje się wyłudzić sporą sumkę – ostrzega.

Małżeństwo chce przestrzec innych, dlatego podzieliło się tą historią.

- Z kurierem z innej firmy rozmawialiśmy, że takie przesyłki zdarzają się cztery w jednym dniu. Do różnych osób, to ewidentne oszustwo – mówi dalej kobieta.

Jeśli ktoś miał podobną sytuację lub został poszkodowany, warto zgłosić to na policję. Póki co, traktują to jako jednorazowy przypadek.

Czytaj także: o oszustwach za pośrednictwem „blika”.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!