Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Tajemniczym kluczem dyrygentka otwiera serca dzieci - FILM

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    29.03.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Chór Zaczarowana Melodia podczas jednej z próbGostyń. Chór Zaczarowana Melodia podczas jednej z prób fot. A. Fajczyk

Lubi z nimi pracować Wojciech Czemplik ze Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. J. Zeidlera w Gostyniu. Uważa, że to chór na bardzo wysokim poziomie wokalnym, co potwierdzają opinie muzyków, z którymi zespół już występował. A prowadząca go nauczycielka, szybko zdobywa zaufanie dzieci i znakomicie potrafi przekonać je do pracy i wyedukować.

Grupa śpiewających uczniów nazywa się Zaczarowana Melodia i działa przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Raz w tygodniu, w szkolnym korytarzu rozlega się donośne śpiewanie, słychać też granie na gitarze. To czas, kiedy dyrygentka Ewa Kuśnierek oczarowuje swoich podopiecznych i uczy ich śpiewać. Czasami uczniom towarzyszą utwory znanych gwiazd - dotychczas ćwiczyli przy piosenkach Eleni, Skaldów czy zespołu Redlin.

Grupa wokalna, działająca w „piątce” liczy 53 uczniów. Jest jedyną tak liczną w gminie Gostyń, promującą swoją oświatową placówkę. Koncertują najczęściej w bazylice na Świętej Górze. Wtedy z chórzystów tryska moc energii i zaangażowania, a śpiewem oczarowują publiczność. Ze swoją opiekunką mają wspólne sekrety i tajemnice.

Jakim kluczem pani Ewa otwiera serca małych śpiewaków? Czytaj w artykule, który ukazał się w najnowszym wydaniu „Życia Gostynia.

ZOBACZ, jak wygląda próba chórzystów z gostyńskiej „piątki” - specjalnie dla „Życia Gostynia i portalu gostynska.pl dzieci zaśpiewały piosenkę

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!