Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Tak się bawi Borek Wlkp.

› Kultura i Rozrywka› Relacje ponad rok temu    13.06.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 38 / 26%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Dorośli, młodzież i najmłodsi mieszkańcy Borku dzisiejsze popołudnie i wieczór spędzają na targowisku miejskim, które - wraz z otaczającym je skwerem zieleni - zamieniło się w park rozrywki. A to dlatego, że ośrodek kultury przygotował tam kulminacyjny festyn z okazji Dni Borku.

R E K L A M ABolsius

Obchody święta miasta rozpoczęły się kilka tygodni temu imprezą plenerową w przedszkolu w Karolewie. W tej chwili trwa impreza, która ma zakończyć się koncertem zespołu After Party.

Festyn zaczął się od prezentacji uczniów i przedszkolaków z gminnych placówek oświatowych. Później zrobiło się tradycyjnie i ludowo, gdyż na scenie swój dorobek zaprezentowały zespoły folklorystyczne: Borkowiacy i Studzianna. Poza tym wystąpili laureaci Powiatowego Festiwalu Piosenki Religijnej oraz zwycięzcy przeglądu talentów GOK Factor. Sekcja wokalna ośrodka kultury słynąca z fantastycznego śpiewania, połączyła siły z zespołem, który działa w szkole podstawowej w Borku. Wykonali dla mieszkańców wspólny koncert.

Przed sceną też nie było nudno - duże zainteresowanie wzbudził rowerowy show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego - dwudziestolatka, który od 5 lat z ogromnym zacięciem zajmuje się profesjonalną jazdą na „rowerze bez siodełka”.  Zaprezentowała się też sekcja taneczna, działająca przy ośrodku kultury - pokaz zakończył się warsztatami do muzyki zespołu Vanilla „na żywo”.

Upał sprawił, że uczestnicy festynu chronili się pod drzewami, rosnącymi w pobliżu placu. A tam nie było wcale nudno. Dzieci zajęły się kolorowaniem lub harcami na dmuchanych zjeżdżalniach, a młodzież zabawiali harcerze z Jarocina, oferując im ustawianie wieży ze skrzynek, chodzenie na szczudłach, strzelanie z łuku i chodzenie po linie. Organizatorzy imprezy zadbali o zmianę mikroklimatu - dzięki pomocy strażaków z OSP Borek uruchomili kurtynę wolną. Kto chciał, mógł się schłodzić choć na chwilę.

Przed mieszkańcami Borku jeszcze zabawa taneczna z zespołem Vanilla i koncert After Party - kliknij i zobacz, jak było

+ 10 głosów: 38 (26%) 28 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sdcdxfd
  ponad rok temu ocena: 25%  5
  123dddddddddd
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ aa
  ponad rok temu ocena: 60%  4
  Imprezę uważam za udaną. Atrakcji do dzieci było dużo, ochrona, karetka. Ale mieszkańcom w tyłkach zawsze mało.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ przyjezdny
  ponad rok temu ocena: 56%  3
  jednym słowem żenada byłem i widziałem że Borek ma mało kasy na takie imprezy .Czym tu się chwalić GOK - do bani dyrektorka zero klasy dno totalne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ m.
  ponad rok temu ocena: 43%  2
  Jesteś chętny/a na sponsora? trzeba było się odezwać. ! Starają się jak mogą! Impreza mega!! Mimo pogody i tak zostaliśmy ! :)
  ~ uczestnik
  ponad rok temu ocena: 33%  1
  no było żywo wesoło i cały czas sie cosdziało ,brawo Burmistrz ,jrdnak można
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji