Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Tatusiom i dziadkom wciąż brakuje odwagi

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    15.02.2018
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. uczestników

Dzięki babciom, mamom oraz ciociom uczniów klas I, II i III w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli kolejny rok trwa akcja głośnego czytania dzieciom. Włączając się w tę inicjatywę, w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 zaproszone do udziału w niej panie czytały pierwszo-, drugo- i trzecioklasistom wiersze, opowiadania, baśnie i fragmenty powieści.

 

Rok szkolny 2017/2018 ogłoszony został Rokiem Wartości Moralnych. Ważne w życiu człowieka pojęcia, takie jak: szczęście, uczciwość, piękno, dobroć, szacunek, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, samodyscyplina, życzliwość, świętość, odpowiedzialność, mądrość, odwaga, przybliżyły zatem uczniom teksty zaproponowane przez szkolne koordynatorki akcji - Dobrochnę Błażejczak, nauczyciela bibliotekarza i Gabrielę Kokot, pedagoga szkolnego. Były to opowiadania z tomu pt. „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach dla dzieci", napisane przez znanych polskich twórców literatury dziecięcej. Wychowawczynie miały również możliwość wyboru innych utworów literackich, także lektur szkolnych.


Największą liczbę, bo aż 8 spotkań z głośnym czytaniem w roli głównej zorganizowała wychowawczyni klasy IIIb, Ewa Michalak. Honor rodziców uczniów klasy IIIc uratowała natomiast jedna mama. Ogółem w okresie od 8 września 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku w klasach I, II i III odbyły się 32 spotkania. To pod każdym względem bardzo ładny wynik - dosłownie i w przenośni: osobami czytającymi dzieciom były, tak jak i w ubiegłym roku szkolnym, wyłącznie przedstawicielki płci pięknej.

- Dziadkom i tatusiom, podobnie jak w roku szkolnym 2016/2017, wciąż brakuje odwagi. Mimo kierowanych pod adresem panów zaproszeń do udziału w akcji i słów zachęty z naszej strony żaden mężczyzna nie przełamał kobiecej dominacji. Czytającymi pierwszo-, drugo- i trzecioklasistom nadal były wyłącznie panie - nie kryje rozczarowania Gabriela Kokot.

Panowie wciąż mają jednak szansę się zrehabilitować - w drugim półroczu roku szkolnego, po feriach zimowych, akcja będzie bowiem kontynuowana.

- Każdy chętny mężczyzna może zatem zgłosić się, by przeczytać swojemu dziecku lub wnukowi oraz jego klasowym koleżankom i kolegom wybrany tekst, a następnie o nim porozmawiać - przypomina Dobrochna Błażejczak.

Czytaj także o kocim konkursie, skierowanym do dzieci z gm. Pogorzela. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ :D
  ponad rok temu ocena: 17%  3
  Magda - number one :D
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tatuś
  ponad rok temu ocena: 36%  2
  Nie żeby brakowało mi odwagi, tylko ktoś musi zarabiać na chleb dla dzieci, a nawet na masło do tego chleba;) Czytaniem dziecka się nie nakarmi, drogie panie!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Barbara
  ponad rok temu ocena: 91%  1
  Czytaniem nakarmisz, ale nie brzuch - od tego jest 500+. Czytanie ma być pokarmem dla duszy, umysłu i tego typu rzeczy. Więc się zastanów