Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Te kobiety są wspaniałym kwiatem naszego środowiska

› Kultura i Rozrywka› Relacje ponad rok temu    10.03.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wystawa pt. Gostynianki malują czynna jest w GOK Hutnik do 16 marcaWystawa pt. Gostynianki malują czynna jest w GOK Hutnik do 16 marca fot. A. Fajczyk

 W salce klubowej GOK Hutnik czynna jest wystawa pt. „Gostynianki malują”. Wernisaż odbył się 8 marca. Autorki obrazów otrzymały kwiaty od dyrektora ośrodka kultury Tomasza Bartona oraz od starosty gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego.

Na wystawie zaprezentowano prace 18 mieszkanek Gostynia,(w sumie ponad 50 obrazów. Można na nich obejrzeć elementy roślinne, kwiatowe, uchwyconą przyrodę i architekturę. Dominują żywe kolory. - Gdyby tych pań nie było, byłoby smutno. Uśmiechają się, mają optymistyczne, radosne nastawienie do świata. Te cechy widać na obrazach - powiedział o autorkach obrazów Marek Ratajczyk, instruktor prowadzący sekcję malarską w gostyńskim ośrodku kultury. Podkreślił, że każda z kobiet to osobna indywidualność twórcza, cechująca się odmiennym spojrzeniem, powstałym przez sferę własnych doznań, wrażliwości i możliwości artystyczne.

Emil Berger, obywatel Niemiec (w latach 40-tych XX w. mieszkał w Sikorzynie) szuka rodzinnych korzeni KLIK

- Atrakcyjna forma artystycznego warsztatu, wielkość wpływów formalnych i stylistycznych, bogata kolorystyka, intrygująca faktura, wspaniałe operowanie światłem stwarzają niepowtarzalną przestrzeń. To nieodzowne walory prezentowanych prac - napisano w przewodniku po malarskiej ekspozycji, zachęcając do obejrzenia wystawy, która jest czynna do 6 kwietnia.

O pechowym przedszkolu przy ul. Cukrowniczej w Gostyniu - TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!