Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Te kwoty przerażają. Co dalej z centrum?

› Społeczeństwo ponad rok temu    16.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 4 ocen 1 / 0%
A A A
Krobia. Rewitalizacja starej gazowni i przekształcenie jej m.in. w miejsce, które miałoby służyć seniorom stanęły pod dużym znakiem zapytaniaKrobia. Rewitalizacja starej gazowni i przekształcenie jej m.in. w miejsce, które miałoby służyć seniorom stanęły pod dużym znakiem zapytania fot. Łukasz Szolc

Niedawno pisaliśmy o niepewnej przyszłości modernizacji boiska miejskiego w Gostyniu, gdzie wysokie ceny przetargowe postawiły tę inwestycję pod znakiem zapytania - więcej czytaj TUTAJ. Jednak kwoty, które zaproponowali oferenci w tamtym przetargu to „pikuś”, w porównaniu z rozbieżnościami cenowymi, jakie pojawiły się podczas postępowania przetargowe na Krobskie Centrum Usług Społecznych.

Gmina Krobia zarezerwowała na jedno ze swoich sztandarowych przedsięwzięć w tym roku, a być może i w całej kadencji prawie 3 600 000 złotych. Natomiast do przetargu przystąpiły dwie firmy stawiając naprawdę niebotyczne ceny sięgające 6,5 i prawie 7 milionów złotych.

– Te dwie oferty pokazują tendencję, która dominuje na rynku od kilku lat. Zresztą zdecydowana większość zapytań przetargowych, które rozstrzygały się na terenie samorządu w 2018 roku też pokazywała, że środki przeznaczone w budżecie gminy na poszczególne zadania były niewystarczające – oznajmia burmistrz Łukasz Kubiak.

W minionym roku samorząd musiał wielokrotnie dokładać do przetargów lub unieważniać postępowania. Tak było przy planowanej budowie żłobka z programu „Maluch+” albo szatni w Pudliszkach z programu „Szatnia na medal”. Jaką decyzję podejmą miejscowe władze w przypadku Krobskiego Centrum Usług Społecznych?

– Na ten moment nie mamy takiej kwoty zabezpieczonej w budżecie – mówi włodarz Krobi o poziomie cen, które pojawiły się w ofertach przetargowych.

Na realizację inwestycji w starej gazowni gmina otrzymała blisko 2 000 000 złotych dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Oprócz rewitalizacji budynku w grę wchodzą też zaplanowane projekty miękkie czy wyposażenia obiektu. W założeniach w jego części ma się mieścić Środowiskowy Dom Samopomocy funkcjonujący obecnie w Chwałkowie.

– W przypadku powstania krobskiego centrum SDŚ ma zostać przeniesiony do Krobi, więc istnieją możliwości partycypacji finansowej ze strony powiatu gostyńskiego. Cały ten kontekst musimy uwzględniać przy podjęciu ewentualnej decyzji, czy odstąpimy od realizacji tego zadania ze względu na koszty, które są na ten moment bardzo wysokie. Ale nie chciałbym jeszcze jednoznacznie tego przesądzać – odpowiada Ł. Kubiak.

Są wątpliwości, czy zabójca 14-letniego MIkołąja był poczytalny

Oferty złożone w przetargu naa budowę Krobskiego Centrum usług Społecznych:

Konsorcjum Budowlane: Kontrakt - Usługi Budowlane - Piotr Giera

PB Kontrakt Sp. z o.o. Święciechowa, Usługi Budowlane - Piotr Giera, Dzięczyna - 6 430 000 zł

 

Konsorcjum Budowlane

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ABAKUS Małgorzata Baryga, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAND - BUD Zdzisław Baryga - 6 789 600  zł

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nn
ponad rok temu ocena: 50%  4
Widać jacy to specjaliści są w urzędzie. Nagle ich zaskoczyło, że prace budowlane nie tanieją? Naobiecywali ludziom "inwestycje" byle ich wybrali. najpierw zaniżyli ceny. Teraz powiedzą, że to wina złych ludzi, którzy chcą za dużo. Nic nie wybudują. Pieniądze za projekty od znajomych, opracowania kolegów, swoje diety i wypłaty jednak będą brali? To chyba jawne oszustwo. Brzuchy urzędnikom rosną, a nic jak zwykle nie zrobione. Jak się nie nadają to niech podadzą się do dymisji. Dość już tych nieudaczników. Powinno być tak że jak brak obiecanych efektów to brak wypłat/diet.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Nn
ponad rok temu ocena: 25%  3
Malina to znowu ty? Nikt ciebie nie chce ,zamilcz wreszcie.
~ DO Nn
ponad rok temu ocena: 57%  2
Drogi Nn. Od kilku dni w TV RADIU w NECIE mówi się o akcjach "STOP HEJTOWI", "STOP MOWY NIENAWIŚCI". Żyjesz w tym kraju? Widzisz co się dzieje? Rozumiesz, do czego może to doprowadzić, czy masz to "gdzieś". Mówienie o "projektach od znajomych, opracowaniach kolegów" itd. to krytyka, hejt czy może coś więcej. Proszę o chwilę zastanowienia...
~ solar48
ponad rok temu ocena: 67%  1
co sie dziwić , jak na takiej robocie można na czyściocha minimum melon zarobic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji