Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Telewizory i pozostałości po roletach. Wszystko w rowie

› Społeczeństwo ponad rok temu    30.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
Siedem telewizorów (obudowy i kineskopy) ktos wyrzucił do rowu przy drodze z Lafajetowa do ZalesiaSiedem telewizorów (obudowy i kineskopy) ktos wyrzucił do rowu przy drodze z Lafajetowa do Zalesia fot. A. Fajczyk

Jeśli ktoś chce obejrzeć telewizor na świeżym powietrzu - zapraszamy do Lafajetowa (gm. Piaski, sołectwo Lipie). W rowie, przy drodze w kierunku Zalesia leży kilka takich urządzeń. Marki do wyboru - Samsung, LG, Grundig itp. Lepiej wyrzucić byle gdzie, niż zawieźć na PSZOK? Na to wygląda.

Informację o zagraconym rowie otrzymaliśmy od mieszkańca Zalesia (gm. Borek Wlkp). Jest rolnikiem i wyjechał do pracy w polu. - W rowie leżą obudowy telewizorów wraz z kineskopami. Co teraz z tym zrobić? Drobne śmieci są tam zawsze. Ale teraz obudowę tych telewizorów czy potrzaskane szkło trzeba jakoś pozbierać. Jaką maszyną będę wykaszał później ten rów, aby jej nie uszkodzić? - zastanawiał się rolnik. Przyznał, że co roku, kiedy przyjdzie wiosna, zabiera się za porządkowanie rowu przy polu, „żeby chwasty nie rosły, żeby był czysty”. I za każdym razem znajduje tam plastikowe butelki, reklamówki, większe worki. - Ale takiej „niespodzianki” jeszcze nie miałem. Siedem telewizorów. Nie wiem, skąd to się wzięło? Od sąsiadów ktoś pozbierał, czy był to jakiś specjalista od naprawy tych urządzeń? - pytał mieszkaniec Zalesia.

Przy wskazanej drodze Lafajetowo-Zalesie, w rowie obudowy telewizorów i kineskopy (bez elektroniki) leżą w dwóch miejscach: przy mostku wjazdowym na pole i przy krzewach. Poza tym rów jest zaśmiecony oponami, pozostałościami po roletach, pięciolitrowymi pojemnikami po wodzie. To tak, jakby mieszkańcy zrobili sobie tam nielegalny PSZOK. A przecież taki punkt składowania odpadów komunalnych istnieje zarówno w gminie Piaski, jak i w Borku. I tam zawsze można wywieźć niepotrzebne śmieci. Poza tym w gminach organizowane są zbiórki elektrośmieci. - Niech pani robi zdjęcia. Ale na nich powinien być ten bałaganiarz, co te śmieci wyrzucił - komentowali przejeżdżający drogą rowerzyści.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Obyw
  ponad rok temu 6
  Bogusławki -Klasztor. Ta trasa również służy za "wysypisko"
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sis
  ponad rok temu 5
  W gminie Borek nie ma zbiorki elektrosmieci i to jest największy błąd. Ale jak burmistrz chce zaoszczedzic to tak później wygląda .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fred
  ponad rok temu 4
  Niektórzy w piecach tym palą .I co podjebać takiego?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lech
  ponad rok temu 3
  Trasa Pogorzela Borzeciczki przy lesie to samo telewizory kineskopowe, lodówki itp
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ AdaŚ
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  To bardzo proste... Podczas zbiórek elektrośmieci, które są wystawiane przed posesjami pojawiają się "łowcy okazji" którzy zbierają telewizory, wyjmują z nich miedzianą elektronikę a reszta trafia do lasów lub przydrożnych rowów. Dopóki te zbiórki będą prowadzone ten proceder będzie trwał.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bzyk
  ponad rok temu 1
  Dokładnie to samo miałem napisać