Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ten mur przy bramie się nie rozpadnie?

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    16.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Mur przy zabytkowej bramie przy kościele w Starym Gostyniu będzie remontowany Mur przy zabytkowej bramie przy kościele w Starym Gostyniu będzie remontowany  fot. Damian Woźniak

Radni przekazali na remonty zabytków w gminie Gostyń w sumie 25 tysięcy złotych. Będą wykonane prace budowlane przy zabytkowej bramie, jaka znajduje się we wschodniej części muru, otaczającego kościół w Starym Gostyniu. Na plebanii w Kunowie pojawią się nowe okna.

O przekazanie pieniędzy na remonty w wyżej wymienionych parafiach wnioskowali proboszczowie. Zabytkowy mur, który otacza kościół pw. św. Marcina w Starym Gostyniu pochodzi z XVIII w. Jest bardzo zniszczony, popękany, zaczął się sypać. - Było już skuwanie tynku, ale później zaczęło się to wszystko walić. Wykonano podmurówki. Po ekspertyzie konserwatora zabytków ustaliliśmy, że naprawiamy. Trzeba to wszystko odkuć i zobaczyć w jakim jest stanie - wyjaśnia ks. Mirosław Nowak, proboszcz starogostyńskiej parafii.

Wykona je lokalna firma. Radni z budżetu gminy przekazali do Starego Gostynia, na naprawę muru, kwotę 15 000 zł, gdyż o taką pomoc finansową wnioskował proboszcz starogostyńskiej parafii. W planach ma jeszcze roboty, związane z ratowaniem murów wokół cmentarza, a także remont babińca, z bocznym wejściem do kościoła. Co do tego remontu również ma ekspertyzę konserwatora zabytków. Proboszcz zamierza zwrócić się o pomoc finansową do gminy, a pozostałe koszty pokryć pieniędzy parafialnych.

Z kolei parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Kunowie otrzyma 10 000 zł z gminnego budżetu. Pieniądze będą przeznaczone na wymianę istniejących okien na plebanii. Jak podaje proboszcz, wartość całego zadania wynosi blisko 40 000 zł.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Zła
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Proboszcz prosi o dofinansowanie a jeszcze dodatkowo zdziera kasę za pogrzeb i jest niemiły dla rodzin które załatwiają sprawy związane z pogrzebem...nie wspomnę już o tej ekipie która ksiądz karze wynajmować do kopania dołu...kpina
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ll
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  z czegos trza zyc
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Najbiedniejsza część społeczeństwa to księża ...oczywiście to żart tym zawsze mało!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ parafianin
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Na prywatny dom byłego proboszcza starczało ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji