Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Terapia pijawkowa sposobem na wiele dolegliwości

› Społeczeństwo ponad rok temu    1.04.2015
Bogumiła Rzeźnik
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Życie Gostynia numer 14/2015

W krajach Europy Zachodniej oraz USA i Kanadzie hirudoterapia (przystawianie pijawek) od wielu lat cieszy się dużym uznaniem społecznym. Wbrew pozorom nie jest to metoda przestarzała i stanowi doskonałą alternatywą dla osób szukających naturalnych metod leczenia. Medycyna niekonwencjonalna od zawsze interesowała Katarzynę Andrzejewską, która zgodziła się opowiedzieć nam o niezwykłych sposobach leczenia przy użyciu pijawek.

 

Ludzie obecnie mają już dość chemii, zażywania leków, są tym po prostu przesyceni, dlatego szukają ukojenia dolegliwości w medycynie niekonwencjonalnej. Zgłębiając wiedzę w tym temacie, terapeutka postanowiła zastosować pasożyty jako naturalny środek leczniczy na lokalnym rynku. Jak potwierdzają badania i o czym sama się przekonała związki gruczołów ślinowych pijawek mają szerokie zastosowanie lecznicze. Pomagają między innymi w upłynnianiu krwi w organizmie, rozkładaniu tłuszczy, działają przeciwzapalnie... Samo przystawianie pijawek pomaga zwalczać takie dolegliwości jak: żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, niedokrwienie kończyn dolnych, skurcze i inne.

Jak wygląda terapia pijawkami? Co się z nimi dzieje? Skąd się biorą? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdziesz w najnowszym wydaniu Życia Gostynia, które zawiera obszerny dodatek świąteczny i wiele ciekawych artykułów!

W numerze znajdziesz także:

Pisklaki wymagają szczególnej opieki

Zmysł artystyczny miała już w genach

Wózki retro z nowym życiem

Mamy moc i potencjał na złoto

Kawałek serca wkładany w każdą pracę

Z miłości do tworzenia

 

 

Szukasz ciekawych przepisów na święta? Kliknij i wejdź na HOTblog

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ KarolinaW
10 miesięcy temu 1
Czy ten sposób ma takie samo działanie jak te zabiegi- [...] ? Jaki jest efekt?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji