Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Tłuszcz palił się w kuchni, w pokoju leżeli pijani ludzie

› Aktualności ponad rok temu    7.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. OSP Pogorzela

Bawiący się „na całego” ludzie byli o krok od tragedii. Nie doszło do niej prawdopodobnie tylko dzięki właściwej reakcji świadka i szybkiemu działaniu służb. Mężczyzna z Wziąchowa (gm. Pogorzela) powiadomił komendę, że w mieszkaniu jego sąsiadów doszło do pożaru.

Chwilę później na miejscu byli już policjanci, którzy wyważyli drzwi i wbiegli do środka. W mieszkaniu znaleźli śpiących i pijanych ludzi.

Jak wynika z informacji gostyńskiej policji, wszystko wydarzyło się 4 sierpnia, ok. godziny 22.50. Dyżurny komendy w Gostyniu, po otrzymaniu informacji o pożarze, natychmiast skierował do Wziąchowa patrol, który znajdował się najbliżej. Kiedy funkcjonariusze tam dotarli zauważyli wydobywający się z mieszkania dym. Pomimo pukania do drzwi, nikt nie otwierał. Funkcjonariusze nie dali za wygraną, mieli niemal stuprocentową pewność, że w środku przebywają ludzie. Postanowili wyważyć drzwi. W mocno zadymionym mieszkaniu zlokalizowali źródło ognia, które szybko ugasili. Znaleźli też dwie osoby.

Jak się okazało, palił się tłuszcz na patelni, która stała na kuchence gazowej. Pomieszczenia były zadymione. W jednym z pokojów policjanci znaleźli pijane osoby. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila, a kobieta prawie 2 promile. Chwilę później na miejsce dotarli strażacy z OSP z Pogorzeli, którzy przejęli od policjantów poszkodowanych i udzielili im pierwszej pomocy. Oddymili mieszkanie. Pijanymi później zajęli się ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego. Po przebadaniu poszkodowanych zadecydowali, że kobieta zostanie przewieziona do szpitala na obserwację. Ta jednak kategorycznie odmówiła wykonania dodatkowych badań i transportu do szpitala.

- Dobrze mieć sąsiada - zauważa Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy KPP w Gostyniu. - Tylko dzięki prawidłowej reakcji mężczyzny, który zawiadomił odpowiednie służby oraz szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów i strażaków, nie doszło do tragedii - dodaje.

Wspólnie pomóżmy chorej pani Genowefie oddając krew  - szczegóły KLIK

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!