Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

To jest bomba! Pojechali przygotowani, zostali przywitani z honorami

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    14.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Delegacja z Krajewic podczas meczu żużlowego na stadionie Smoczyka w LesznieGostyń. Delegacja z Krajewic podczas meczu żużlowego na stadionie Smoczyka w Lesznie fot. fp sołtysa Krajewic

Mieszkańcy Krajewic - zarówno młodsi, jak i starsi świetnie bawili się podczas meczu żużlowego, w piątek 9 sierpnia, na stadionie Smoczyka w Lesznie.

Przypomnijmy - sołectwo Krajewice, dzięki Marcie Tórz - szefowej Koła Gospodyń Wiejskich - wzięło udział w konkursie organizowanym przez klub żużlowy FOGO Unia Leszno. Przedstawicielka młodzieży wymyśliła utwór o leszczyńskich żużlowcach, piosenka zauroczyła organizatorów konkursu, a sołtys otrzymał 50 darmowych wejściówek na żużlowe zmagania  - RELACJA Z PRZEKAZANIA BILETÓW TUTAJ.

Sołtys Tomasz Ratajczak obiecał, że jeśli wioska wygra konkurs, zafunduje autokar na przejazd do Leszna, na stadion Smoczyka. Dotrzymał słowa (nie miał wyjścia!). W piątek do autobusu wsiadło 50 mieszkańców, dobrze przygotowanych - z banerami, szalikami w barwach FOGO Unii Leszno, z dobrymi humorami.

- Pojechali mieszkańcy, którzy angażują się w pomoc przy rozwoju wsi, członkinie z Koła Gospodyń Wiejskich. Bilety otrzymali mężczyźni, którzy pomagają przy różnego rodzaju akcjach - porządkowych, malowaniu łaowostołów i tym podobnych, a także aktywna młodzież, która wspierała organizację dożynek - powiedział sołtys Tomasz Ratajczak.
 

Na stadionie Smoczyka kibice z gm. Gostyń wysłuchali serdecznej przemowy powitalnej byczka - maskotki klubu żużlowego z Leszna. Byczek później również osobiści "zajrzał" do kibiców, siedzacych na trybunach. Spiker na stadionie zaprosił przy okazji obecnych na meczu na dożynki, które za dwa dni miały odbyć się w wiosce.

Czy rowerzyści powinni jeździć po chodnikach? - KLIK

Mieszkańcy rozwinęli banery uszykowane przez młodzież oraz flagę z nazwą Krajewic, przygotowaną przez zaawansowanych kibiców, którzy jeżdżą na wyścigi grand prix w rózne miejsca. Były szaliki, koszulki - w barwach biało-niebieskich, jak na wiernych kibiców przystało. Nic dziwnego, że wygrali żużlowcy z Leszna. Emocje były duże, mieszkańcy wioski przywieźli same pozytywne wrażenia. Mecz przeżywały szczególnie osoby, które pojechały na stadion Smoczyka pierwszy raz.

- To jest bomba, zupełnie coś innego, niż przed szklanym ekranem - komentowały później. Zapewniły, że częściej będą jeździć na stadion, aby na żywo obejrzeć wyścig.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!